9
15 hisseleri, 9 Puanlar

Kalbi sana kapalı olanın kalbine girmek nasıl bir şey diye sormayın bana. Bir kuş düşünün kapalı camdan girmeye çalışan. Girmeye çalıştıkça içeri, kendini vurup vurup düşer. Giremediği her seferinde daha sert vurur, çok daha sert. Daha çok canı yanar, en sonunda bakmışsın kuşun kuş denecek hali kalmaz tabi yaşıyorsa.

Kalbinde yerin olmadığı insanda öyledir işte, bu sefer dersin her şeyi yapacağım, bütün mutsuz edenlere inat onu ben mutlu edeceğim. Ama nafile çaba hepsi boşuna. Sen dünyayı da yaksan, kendinde yansan istediği sen değil de başkasıysa ona bile bir bahane bulur. Hani çok bilindik bir söz var ya ‘’GİTMEK İSTEYENİ KIRK DÜĞÜM ATSAN TUTAMAZSIN , KALMAK İSTEYENE SAÇ TELİN YETER’’ diye işte aynen böyle.

Gün gelir mesela sen yokken hep seni düşündüm der, ama hayatındayken seni aramayı bile unutur. Nasıl unutamamaksa bu artık. Bir dakika konuşmak için bir saat beklersin, bekleyene yük gelmez de bir dakika arayacak olana yük gelir mesela. Yada özlersin iki dakika göreyim dersin, bilmem nereden nereye gidersin yorulmazsın da, o görüşmemek için kırk tane bahane bulur.

Mesela gün olur der ki ben kalbimi seven birini istiyorum, bacak aramı değil. Gider bacak arası için daldan dala konan kıymetli olur da, yüzünü güldürmek için kırk takla atan mutsuz eden taraf olur.

Dedim ya gitmek isteyene bahane çok, gözünün üstünde kaşın vardır mesela. En ufak bir tartışmada gitmek isteyen mi var tutma kardeşim çeksin gitsin. Gözü sevilmekte olmayanı kim S…… ……  .

Çok sevince değişecek sanıyorsunuz, o da sizi sevecek. Sevmiyorlar kardeşim, ne varlığınız umurunda nede yokluğunuz. Birine kızıp, birinde yorulup geliyorlar, dinlenince siktir olup gidiyorlar. Siz mutsuz mu olmuşsunuz ölmüş müsünüz zerre umursamıyorlar.

Zaafınızın kendisi olduğunu öğreniyor mesela, bunu öyle bir kullanıyor ki nasıl anlatılır bilmem ki? Yokluğuyla tehdit ediyor mesela, ulan geri zekalı; sen seni seveni bulmuşsun da, kendini sevilmemeye mi mahkum edeceksin. Sen çiçeksin ya hani ben de suyum ya DÜŞÜN BAKALIM KİM KİMİN YOKLUĞUNDA YOK OLUR. GİTMEK Mİ İSTİYORSUN? BÜTÜN YOLLAR SENİN OLSUN.

Bir yarayı kapatmanın en yolu yakmaktır onu. Seni yakanları, sende içinde yak ki bir daha hortlamasınlar olur olmaz zamanda.

VE SİZ SİZ OLUN, BASİT BİLE OLAMAYACAKLARA DEĞER VERMEYİN. Onlar alışmış, BAŞKALARININ İKİNCİSİ, BEŞİNCİSİ OLMAYA. Nefret bile edip kendinizi yormayın.

Kendinize de kızmayın, basit bile olamayacak insanlara değer verdim diye. Unutma! Ne diyorduk biz, HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPAR. ADAM OLAN ADAMLIK, KAHPE OLAN KAHPELİK. SEN SANA YAKIŞANI YAPTIN SEVDİN, O DA KENDİNE YAKIŞANI YAPTI OYNADI.

VE SAKIN UNUTMAYIN, ALLAH’A BIRAKTIĞINIZ HİÇ BİR HAK YERİNİ BULMADAN KALMIYOR. ALLAH EN SEVDİKLERİNİN YÜZÜNE BAKAMAYACAK DURUMA GETİRSİN.

Bu yazının şarkı tavsiyesi AHMET KAYA: İÇİMDE ÖLEN BİRİ VAR.

Ve aşkın, aşk şarkılarının kıymetini bilmeyenlere EBRU GÜNDEŞ: BİR DEVİR BİTTİ

                                                                                             AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

9
15 hisseleri, 9 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
6
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı