2
2 hisseleri, 2 Puanlar

Deli Gönül

Günler, haftalar, aylar derken bilmem kaç yıl oldu. Ne bir iz var senden, nede bir haber. Kaç yeni şarkı, kaç yeni kitap, kaç yeni film çıktı sen yokken? Kaç eski şarkıyı keşfettim, bilmem kaç eski yazarı fark ettim, beraberken kaçırdığımız. Aldığım her nefes, başladığım her yeni gün, israf gibi geliyor. Elimde olsa tüm zamanı durdurup geldiğin gün basacağım yaşamanın düğmesine. Bu deli gönül sensiz gülmüyor.

Mutlu olsam bozuluyor, mutsuz olsam üzülüyorsun. Ne geliyor ne de bir haber veriyorsun. Sensiz öleyim mi, sensiz kalayım mı, bilemedim? Onca yaşanmışlığın finali bu olamaz değil mi? Nerede gördün, en güzel polisiye kitaplarının yarım kaldığını? Filmlere yakışmayan, kitaplara yakışmayan yarım kalmalar bize yakışır mı sanıyorsun? Ne yani benden kaçarken mi beni unutuyorsun? Halının altına bile süpürdüklerin çıkarken, gönlünün kenarına attıkların çıkmayacak mı bir gün sanıyorsun? Pişmanlığını görmeyeyim diye mi her şey? Hani çocuklar doğunca annelerine göbek bağıyla bağlı olduğu için hep anneleriyle uzak olsalar bile bir bağ vardır ya arada.  Senle benim aramda da gönül bağı var. İyi olsan da bilirim kötü olsan da. Ahirete kalacaksa bu kavuşma, sana da yazık olacak bana da. Bu dünyada yandığımız yetmediği gibi cehennemde de yanacağız nasıl olsa.  Yoksa sana Nuri, bana huri, yok öyle bir dünya.

Gelmeyecek olan, beklenmekten vazgeçilir. Vazgeçilmek mi senin derdin?Arkada  bıraktığın, ne ölsün, ne de gülsün mü dileğin?

Korkmuyor musun sahi? Unutmamdan, unutulmandan, vazgeçilmenden, rehberimde bile olmamandan? Büyük aşklar, büyük sevdalar her şeyi affeder belki ama bir şeyi affetmezler. Yok sayarsan yok olursun.

Ne yani, geçmeyecek mi mısralarında adım? Yanlışlıkla da olsa rehberinde değmeyecek mi adımın üstüne elin? Kaç yılın, bilmem kaç bin gecesinin bir gecesinin üç beş saniyesinde, istemeden de olsa rüyalarında olmayacak mıyım?

 Bu yazının şarkı tavsiyesi : OĞUZ AKSAÇ : DELİ GÖNÜL

 

yazamayan : AHMET KARADAYI

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

2
2 hisseleri, 2 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı