0
3 hisseleri

Aşk tohumu 1- ve 2 Geçmişten karalamaları okuduktan sonra başlayın derim bu yazıyı okumaya.

Onun kokusunu duymak başkasından, sokak ortasında. Nasıl da tuhaf oluyor değil mi? İnsanın ayaklarının canı kaçıyor, can havliyle kaçarcasına uzaklaşmak çabası boşuna.  O kokuyu başkasından duymayı bile ihanet saydık biz be. Sanki bir ona özel üretilmiş gibi o parfüm markası, kataloglarda iki ayda bir kampanyada değilmiş gibi. Allah şu AVON’u bulanın da belasını versin emi.

Hâlbuki senin gibi nadide bir çiçeğin kendine has kokusu olmalı, o koku sadece sende kokmalı ve sadece ben duymalıyım. Kim bilir kimler kokluyor değil mi şimdi seni?  Benim kokmaya bile kıyamadığımı. VE ONLAR SOLDURACAK SENİ BİLİRİM, SENİN BENİ SOLDURDUĞUN GİBİ…

Böyle bir aşk var mı diye sormayın, yaşayanlar bilir elbet. Sanal alem ilişkileri değil aşk dediğimiz. Her şeye, ota boka konulan kalp emojileri ne güzelde anlatıyor günümüzün yapmacık aşklarını. Eskiden sıralara, banklara, ağaçlara en önemlisi yüreklere kazınırdı. Şimdi klavyede tek bir tuş, al sana kalp. Ne kadar zahmetsiz, o kadar günlük. Yapıldığı kadar kolay siliniyor, unutuluyor. Basit günlük şeylere aşk diyorlar. Ne Leyla Ne Mecnun helal etmez haklarını size, o dedikleriniz aşk mı be?

Sağlığa zararlı maddeler öldürür, AŞK SÜRÜNDÜRÜR.

O yanındayken her şeyi unutursun, yaşadığını bile.. Huzur veren liman olur sana. Aşk; aşkım, aşkitom,bebitom, bilmemnetom demek değildir. Telefonun ekranında o ararken kalpler şekiller çıkması da değildir. Aşk, o ararken telefonun yerine kalbinin titremesidir.

Aşkın bir çok tanımı var hepsi de birbirinden farklı uzun uzun cümleler.

‘’ AŞK O DEMEKTİR’’ kısaca.

Ona giderken koşmak, ondan gelirken emeklemektir aşk. Yüz kere suçlu olsa da bin defa kendini suçlayıp affetmektir onu. Suçluyken bile özür dilemektir. O üzülmesin diye hep kendini üzmektir.

Başkası canınızı yakınca dünyayı yıkarsınız, o canınızı yakınca sadece susarsınız.

HAMİŞ: Aşk tohumu geçmişten karalamalar serisi geçmişte karalanıp bir yerde duran, şuan sadece karalamalar değiştirilmeden ilave yapılmadan olduğu gibi siteye yazılan yazılardır.

Yazının içinde geçen bir cümle var soldururlar seni diye. Çiçeğin kaliteli olması, toprağın iyi olması yetmez çiçeği soldurmamak için. Çiçeğin toprağı sevmesi lazım, seviyor gibi yapıp kandırırsa kendini, her geçen gün solar. Kendi de çürür, toprak da. Toprak da çiçeği sevecek, çiçek de toprağı. Hele sevdiği topraktan söküldüyse bir çiçek, sadece kandırıp dururken kendini çürüyüp gider öylece.

Bu yazının şarkı tavsiyesi HİRAİ  ZERDÜŞ: ………………………..

ŞARKININ ADINI YAZMIŞTIM ASLINDA SONRA CANIM SIKILDI SİLDİM MERAK EDEN ARAŞTIRIR BULUR AÇAR YOUTUBE’Yİ. Çünkü insanlara   her şeyi verdiğinde, görevinmiş, mecburmuşsun gibi davranıyorlar. Lafın kısası İNSAN NE KADAR DEĞİŞMEM DESEDE, ASLINDA DEĞİŞİR.BAK KAYAYA, GEÇİRİDİĞİ FIRTINALAR YÜZEYİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMIŞTIR. KAYA BİLE DEĞİŞİM GÖSTERİYORSA, DÜŞÜN İNSANDA NELER DEĞİŞMİŞTİR.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
3 hisseleri

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı