SON DAKİKA

Gitsem Diyorum – Oğuzhan Koç

sad
Gitsem Diyorum – Oğuzhan Koç

Uzun uzun anlatmaya, yazmaya gerek yok aslında, bir cümle her şeyi anlatmaya yeter de artar bile. ’’ Neşesini bol bulunca istedim her an, hevesini aldı gitti ben yine talan…’’

Saatlerce düşünürsün, kendi kendine konuşursun da derdini anlatacak bir cümleyi bir şarkıda bulursun.

Hevesini alan, sıkılan gidiyor. Lafa gelince herkes sevgi, ilgi bekliyor. Aşk istiyor, sevilmek istiyor, karşısındaki onun için yansın istiyor. Külliyen yalan, kadını da erkeği çoğunlukla yatıp değişiklik istiyor. Yatakları kirletseler, çarşafları kirletseler, çamaşırları kirletseler amenna. Seven kalpleri kirletiyorlar, aşkı kirletiyorlar, sevdaları kirletiyorlar. Sorsan hepsi iyi kadın, iyi erkek. Yatakta iyi olmayı karakterle karıştırıyorlar. İyi kadın, iyi erkeği geçtim, İNSAN DEĞİLLER.

Eskiden bir cümle üzerinde baya düşünmüştüm. ‘’Allah’tan korkmayandan,  korkarım ‘’ Anlam veremedim o zamanlar, hatta ne korkacağım o benden korksun diyordum. Yanılmışım, sonraları fark ettim. Allah korkusu olmayanda, vicdan olmuyor, sevgi olmuyor. Karşıdakinin hakkını yemiş, üzmüş, ağlatmış, oynamış umursamıyor. Kul hakkı ne? Ah almak ne? Beddua ne? Yalan yere yemin etmek ne? Bilmiyor. Bilmedikleri başka bir şey SEN İNANMIYORSUN, ALLAH NE BİLMİYORSUN, KORKMUYORSUN DİYE O ALLAH SENİN BELANI VERMEMEZLİK YAPMIYOR.

Basit insanlara, iyi insanlar zor gelir, ağır gelir azizim. Onlar alışmış kenar köşelerde iş görmeye. Sol köşende olması( kalp diye de açıklama yapayım da malum geri zekâlı olmasalar bunları yapmazlar,seni kaybetmezler,beni kaybetmezler) başının tacı olması ağır gelir onlara. Sen onu çivi saplanmış beynine gibi her an aklında tutarsın ama o başka şey saplanmasına alışmıştır ağır gelir kaldıramaz.

Beddua etmek iyi bir şey değil ama insan bazen dayanamıyor. Ebem dahil diyor beni bu güne kadar kim ağlattıysa…

Ama çok iyi bildiğim bir şey var kimsenin ahı kimsede kalmıyor. Ağlatanlar, oynayanlar fazlasıyla belasını buluyor. Yaktığı kadar yansın herkes, ben dayanabiliyorsam onlarda dayansın bir zahmet.

Neden mi bu kadar nefret ediyorum? Neden mi bu kadar öfkeliyim? Çünkü gözlerimin içine baka baka kahpelik yapıyorlar.

Bu yazının şarkı tavsiyesi OĞUZHAN KOÇ GİTSEM DİYORUM

”Gitsem Diyorum; Ateş ile oynayınca kalmadı gücüm Güneşi bir gün bile göremedi gözüm Kalmadı bir sözüm artık Gitsem diyorum Neşesini bol bulunca istedim her an Hevesini aldı gitti ben yine talan Bitmez mi bu yalan artık Bitsen diyorum Ah aşk olunca meşk olunca Ben yokum hiçbir tarafında Dert olunca gün batınca Ay bile kaçınca gökyüzünden Aman, aman, aman, aman Gitsem diyorum Bir mesele kalmadı içimde şimdi bak Yine beni döndü buldu ettiğim her ah Yok mu bir gün ferah artık Gülsem diyorum Çile mi değil mi anlamak zor artık çok Bilene de sorsan aşka başka çare yok Yolum uzun artık Gitsem diyorum Ah aşk olunca meşk olunca Ben yokum hiçbir tarafında Dert olunca gün batınca Ay bile kaçınca gökyüzünden Aman, aman, aman, aman Gitsem diyorum Sen varolunca bir yok olunca Ben de olmam olmadığın zaman Gün doğunca bir uyansam Bir de baksam yanı başımda olsan Aman, aman Gitsem diyorum .”

                                                         AHMET KARADAYI

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Aralık 2018, 09:29

Gözümde Değil, Yüreğimde Tütüyorsun

Gözümde tütüyorsun derler ya hani, o öyle değilmiş gerçekten özleyince. İnsanın içi yanıyor, alev alıyor, kor oluyor, köz oluyor. İnsanın yüreği tütüyor özleyince. Yaradanım bile acıdı bana, her gece rüyalarımdasın bu aralar. Özlemim biraz olsun dinsin diye seni yolluyor gecelerime. Uyku nedir bilmeyen ben, uyanasım bile gelmiyor. Biraz daha doyayım...

Devamını Görüntüle