3
4 hisseleri, 3 Puanlar

Duygular aynı olunca insan ister istemez kendini tekrar ediyor. Yazılar aynı oluyor, cümleler farklı olsa da. Aynı acıları anlatıyor,  farklı kişiliklerden bahsetse de.

Kişiliksizleri de diyebilirim aslında da gerek yok artık. Yeni bir kitap tavsiyesi aldım, hayata bakışımın değişeceği söylendi. Kitaba başlamadım ama biraz kitap hakkında bilgi toplarken bir cümle çok dikkatimi çekti.’’ Hiçbir şeyi kişisel algılama, sana yaptığı her şey kendi karakteri ile ilgilidir’’. Yani diyor ki sana yanlış yaptıysa, şerefsizlik yaptıysa bunu sen hak ettiğin için yapmadı, kendisi zaten şerefsiz o yüzden yaptı. Üstüne alınma, kızma, önüne bak yürü ve git. Garip bir şekilde huzurlu hissettim kendimi.

Yalan söylemeden nefes alamayan insanlar için, kendini olduğundan farklı gösterip sevdirmeye çalışan insanlar için, olmadıkları biri gibi davranan insanlar için, karşısında gördüğü her kadını, erkeği etkilemeyi çalışıp onları yatağa atmayı marifet sanan insanlar için değmediğini fark ediyorsun.

Yaralı bir kedi, köpek görünce tekmeleyen insanları lanetleriz değil mi? Yarası ile size gelip sığınan insanları tekmelemek, nasıl bir vicdandır? Nasıl bir başarıdır? Bütün dünya etrafında pervane olsa ne olacak, içinde zerre insanlık olmadıktan sonra.

Hep demişimdir, insanlar dış görünüşüne verdikleri özenin, makyaj vs keşke onda birini karakterlerine vicdanlarına da verseler. İlgi manyağı olmaktan, insan olamıyorlar.

Yaşar KEMAL’in bir sözü geldi aklıma ‘’ Sende bu korku, bende bu doğruluk varken biz bir araya gelemeyiz.’’ Galiba benim insanlarla en büyük problemim bu. Ciddi ciddi doktora gitmem tavsiye edildi, yalana tahammülüm olmadığı için. Yani yalan normal olmuş, dürüstlük beklemek anormal. Ne olursa olsun, hastada olsam vazgeçmeyeceğim bu karakterimden. Zaten bu dünyanın delileri değil midir en doğru insanları. Eski bir deyim vardı yanlış hatırlamıyorsam. ‘’ Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler’’ Desinler, şereftir bana.

Bunlar bir tarafa da nasıl bir duygudur acaba? Bizi çok seven, bizim için deli olan birini, bir gün başkasında görmek? Başkasında gördüğünde beni, canın yanmayacaksa, sende vazgeçebilirsin , benim senden vazgeçtiğim gibi.

                                                                    AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
4 hisseleri, 3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
4
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı