0
2 hisseleri

Sivilce için doğal çözüm yolları herkesin merak ettiği bir konu.  Ergenlik döneminde başta olmak üzere, adet öncesi, stres, abur cubur yüzünden hayatında herkesin korkulu rüyası sivilceler.Kadın erkek hemen her yaştan kişi zaman zaman “Sivilce nasıl geçer?” sorusuna cevap aramıştır.

SİVİLCENİN SEBEPLERİ

Sivilcenin oluşumunda en önemli etkenlerden biri, tıkanan cilt gözenekleridir. Ciltteki gözenekler, ölü cilt, kir veya farklı sebeplerden tıkanabiliyor. Bu tıkanmış gözenekler ise zamanla siyah nokta ya da inflamasyona neden oluyor.

Sivilce, aşırı çalışan yağ bezleri, hormonlardaki dengesizlikler veya dalgalanmalar, stres, kötü yeme alışkanlıkları ve yeteri kadar hijyenik olmamaktan ve çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilir.

NASIL GEÇER?

Aknelerden evde kendi yöntemlerinizle kurtulabilmenin pek çok yolu olsa da sivilceye en iyi gelecek madde limondur. Limonun yapısındaki bileşenler kişiyi sıkıntıya sokan sivilceler için başarılı bir  avaşçıdır. Limon doğası gereği iyi bir antibakteriyeldir ve bu özelliği ile sivilceye neden olan bakterileri yok eder. İşte, limon kullanarak hazırlayabileceğiniz sivilce karşıtı kürler…

LİMON SUYU VE TARÇIN

2 Yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyuna 1 çorba kaşığı toz tarçını ekleyerek sivilcelerinizin üzerine sürün. Cildinizde 15-20 dakika beklettiğiniz karışımı ılık su ile temizleyin ve kuru cildinize nemlendirici uygulayın. Bu karışımı haftada 2-3 defa uygulamayı unutmayın.

LİMON VE ZERDEÇAL

1 çorba kaşığı ile 1 limonun suyunu karıştırın. Sivilceli bölgenize uygulayarak 15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın. Bu karışımı hafta a2 defa uygulayın.

LİMON VE KARBONAT

1 çorba kaşığı limon suyu ile 1 çorba kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize uygulayın. Bu karışımı cildinizde 10 dakikadan fazla bekletmemeye dikkat edin. Süre dolunca soğuk su ile hafif masaj yaparak cildinizi durulayın. Sivilceleriniz için haftada 1-2 defa yapmanız yeterli olacaktır.

LİMON, BAL VE SÜT

Yarım fincan süt, 2 yemek kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırarak pamuk ile sivilcelerinizin üzerine uygulayın. 20 dakika beklettiğiniz karışımı ılık su ile durulayıp, kuruyan cildinize nemlendirici uygulayın. Bu karşıma 3 hafta süre ile devam edin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
2 hisseleri

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı