0
3 hisseleri

Bu yazıyı okumadan,daha önce okumadıysanız eğer AŞK TOHUMU GEÇMİŞ KARALAMALAR yazılarının ilk üçünü okumanızı tavsiye ederim.

Kalpsiz diyorlar bir zaman sonra. Kırıla kırıla yok oldu kalbi demiyorlar da, sadece sonucu söylüyorlar KALPSİZ!!! O kalpsiz bir zaman sonra hissiz oluyor, duygusuz oluyor acısız oluyor. Geçmişte ölüp bittiği şeylere artık sadece gülüp geçiyor. Dile getirmese de bazı şeyleri, hep kaybettiğini değil de kaybedildiğini biliyor. Hani bir şarkıda geçen söz misali ” yosmalar içinde kepaze olduk” Aslında yosmaların kaybettiğini biliyor zamanla.

Kalpsiz olmak yâda kalpsiz gibi yaşamak daha üzer insanı. Dikkat edin hep ince naif insanlar kırılıyor. Zayıf oldukları için mi sanıyorsun asla.. Seven, sevebilen, sevmekten korkmayan insanlar cesur insanlardır aslında. Hele ki sevildiğini bilip buna uygun davranan, sevmese bile asla incitmeyenler yok mu işte onlar İNSANDIRLAR. Sadece ahmaklar kaybeder böylelerini, sadece kendini zeki zanneden ahmaklar.

Yıllar sonra sokakta, kalabalıkların arasında karşılaşırsınız O’ nunla, uğrana yanıp kül olduğunuzla. Önce bir cızlama hissedersiniz, sonra bir yabancı gibi çekip gidersiniz. Çünkü el olmuştur artık. Elleri, ellerin elini tutuyordur. Geçen yıllar çok şey götürmüştür. Senden, ondan, SİZDEN…

Acaba diyorsun giderken, arkada bırakarak maziyi, fark etti mi o da beni? Bir şeyler hissetti mi? Canı yandı mı? Sonra diyorsun yansa hissederdim, onun için kıpraşsa bende deprem olurdu. Bir gün ayrı kalamazken geçen yıllar iki yabancı yapmış bizi. Kalbim derken dünya dururdu sanki. Kim bilir belki yanındaki de kalbidir şimdi. Ne kadar kolay yapmayı başarmış kalp naklini.

Telefon rehberinde onun adını görmemek için hızlı hızlı geçtiğiniz isimler vardır. Evinin yakınından geçersiniz bakamazsınız. Sokaklar, binalar üstünüze çöker, yollar kayar ayağınızın altından. Gözünün ucuyla bakarsınız onun olduğu, olabileceği her yere. Korkunuz onu görmek midir, yanında başkasını görmek mi? Cevabını siz daha iyi bilirsiniz.

Nasıl fırtınaya tutulan kaptan gemisini başka yere çekmeye çalışıyorsa, yanlış aşka yelken açmış kişide başka kişilere yönelmeye başlar hiç istemese de. Çırpınışlar çoğu zaman nafiledir.

Aşk kalp işi ise eğer, beyin neden hep onu düşünür?

……………………………………………………..

Onu bunu bilmem ben, nereye giderseniz gidin ah almadan gidin. Geçmişte yaşadığınız acıları başkasından, size karşı günahsızlardan çıkarmayın. Vakti zamanında sevdiğim herhangi bir kimsenin mutsuz olmasını istemem ama,

bak ne diyor YARADAN ‘’ Evlâ leke fe evlâ.’’ Kırdığın yerden kırılacaksın.
KIYAME – 34 

          ( unutma hiç kimse yaşattığını yaşamadan ölmezmiş )

Yosma: genç ve güzel, şen, baştan çıkarıcı (kadın). YANLIŞ BİLENLER VARSA DÜZELTELİM..

BU YAZININ ŞARKI TAVSİYESİ YOK AMA KİTAP TAVSİYESİ VAR:( BANA DA  ÇOK GÜZEL BİR İNSAN TARAFINDAN TAVSİYE EDİLEN BİR KİTAP OLSA DA :))

DON MİGUEL RUİZ :Dört Anlaşma: Toltek Bilgelik Kitabı

                                                                                                   AHMET KARADAYI

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
3 hisseleri

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı