3
2 hisseleri, 3 Puanlar

Spartacus Severlere Hitap Eden Rome Dizisi

Spartacus severlere hitap eden Rome dizisi konusu içerisinde, Roma İmparatorluğu anlatılmaktadır. HBO yapımı bir televizyon dizisi olarak bilinen Rome, 28 Ağustos 2005 tarihinde başlamış ve 14 Ocak 2007 tarihinde bitmiştir. Toplamda dizimiz 2 sezon sürmüş ve 22. bölümü ile final yapmıştır. Golden Globe ile birlikte Emmy Ödülleri’ni de alan bu başarılı dizi, yayınlandığı dönem içerisinde birçok dizi sever tarafından takip edilmiştir. İlk sezonu toplamda 12 bölümden oluşan Rome dizisi konusu ile özellikle tarihi dizileri sevenler için çok başarılı bulundu. MÖ 49 yıllarında geçen Roma döneminin anlatıldığı bu yapım, Sezar yönetimi ile başlar. İkinci sezonda ise Sezar’ın varisleri arasındaki mücadele başlamaktadır. Bir dönem dizisi olmasından dolayı, çekim öncesinde kostüm ve mekan çalışmalarına çok önem verilmiştir. Drama formatında kabul edilen Rome dizisi, bir ABD yapımıdır. Her bölüm yaklaşık olarak 1 saat sürmüştür. İki sezonluk ve toplamda iki senelik süren dizi içerisinde büyük bir oyuncu kadrosu yer almıştır. Dizinin bölümleri için oyuncular özel çalışmalar ile döneme hazırlanmıştır. Büyük bir tarihi bilgi aktarımı sayesinde, döneme ait doğru gelişmelerin aktarılmasına da dikkat edilmiştir.

En güçlü dönemini yaşayan Roma İmparatorluğu, dışarıdan bakıldığı zaman oldukça iyi bir izlenim veriyor olsa da, aslında içeride birçok sorun yaşayan ve gerileme sürecinde olan bir imparatorluktur. İçerisinde meydana gelen çatışmalar ve sinsi planlar ile birlikte Sezar’ın 8 senelik mücadelesi bir sonuç vermiş ve Galya bölgesi alınmıştır. Savaşın sonucunda zafer ile birlikte elde edilen ganimetler ve askerler ile geri dönmeyi planlayan Sezar’ı, senato üyeleri istemez. Geri dönmesinden rahatsızlık duyan senato, yargılama tehditleri ile Sezar’ı korkutmaya çalışır. Sezar’ın yakın dostu olarak bilinen Pompey, bu durumu çözüme kavuşturacaktır. 13. Lejyon askerleri olarak bilinen bir ekibin başında yer alan Lucius Vorenus ve Titus Pullo lejyon bayrağının çalınması nedeni ile Galya’ya gönderilir ve asıl olaylar bu gelişme ile başlar. Dizide, Roma İmparatorluğu’nun önce bir çökme dönemini yaşaması ve ardından nasıl ayağa kalkacağı anlatılmaktadır. Rome dizisi konusu ile oldukça tarihi ve siyasi gelişmeler içermektedir.

Rome Dizisi 3. Sezon Gelir mi?

Rome, yayınlandığı dönemde hem HBO’yu hem de BBC’yi reytingleri ile fazlasıyla tatmin etti. Buna rağmen ROME, bu 2 sezonunun sonunda yayından kaldırıldı.  “E o zaman niye 2 sezon sürdü de devam etmedi?” diyebilirsiniz.  Bunun sebebi: Dizinin 100 milyon doları aşan yüksek maliyetiydi. Şu anda bile ekranların en pahalı yapımları arasında gösteriliyor, ROME.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
2 hisseleri, 3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı