2
6 hisseleri, 2 Puanlar

Herkes yazılarda kendinden bir şey arayıp bulma derdinde. Belki herkese, belki birine, belki de hiç kimseye bu yazılar. Kendini arayan olur mu bilmem de, hayatımda, hayatlarında olduklarını sanıyorken benim çok arayıp bulamadıklarım oldu.

Neleri mi bulamadım? İhtiyacım varken yoktular mesela. Daha doğrusu hep varmış gibi yaptılar. En kötüsü de buydu zaten. Var diye yasladım, yokmuşlar. Yıkıldım…

Gözlerine baktığımda hep başkaları vardı, fark edemedim.Can dediklerimde, yar dediklerimde el alem oldum.  Sürekli genelleme yapardı mesela, şunu yaparsın, bunu yaparsın. Yaptıklarını görmez, yapmadıkların için, ve asla yapmayacakların için suçlar seni.Bütün erkekler aynı.. Artık kaç tane tanıdıysa. O an konduramıyorsun da sonra anlıyorsun. Aslında ben onda hiç olmadım. Ben onda yarasının bandı kadardım.

Hep diyorlar ya hani beni konuştuklarım da değil de sustuklarım da arayın. Ne susması be kardeşim, konuştuklarımı bile duyan olmamış ki. Ya da duymuşlar da önemseyen olmamış. Yalan sevmem demişsin mesela, ne yaparsan yap ama yalan söyleme. En çok güvendiklerin bile, hiç ihtiyaçları bile yokken söylemişler. Kendini pazarlamışlar. Pardon ya parlatmışlar yazacaktım, içimden pazarlamak çıkıvermiş.

Dönüp de bakıyorum da şöyle hayatıma, bırak çok sevilmeyi, nefret bile etmeye değmeyeceklere değer vermişim. Bunu illa karşı cins olarak da algılamayın. Hemcins, karşı cins, sevgili, kardeş, arkadaş, dost. Yemin ederim nefret etmeye bile değmeyecekler. Boşuna akılda, kalpte tutulmayacaklar. Aslında hepsine birden biptirrrrr çekip önümüze bakmak lazım. Ne gerek var hak etmedikleri yerleri işgal etmelerine izin vermeye.

Aslında en çok suçta bizim. Ne zaman ihtiyaçları olsa yanlarında olduk. Bildiler ki ne zaman arasalar açacağız, yazsalar yazacağız. Ama eskidendi o. Ben dayandıysam bütün olumsuzluklara sizde dayanacaksınız seve seve. Ya da s… s… .

Neymiş herkes kendine yakışanı yaparmış, onlar ne kadar kötü olursa olsun ben iyiymişim. En büyük kötülükleri de yapsalar bir zamanlar sevmişiz, ekmek paylaşmışız, dert paylaşmışız.

BANA NE? MUTLUYKEN BENİ AKLINA GETİRMEYENLER, MUTSUZKEN GEBERİP GİTSE BANA NE?

Alışkanlık haline geldi artık bu yazınında şarkı tavsiyesi olsun. Her türlü şarkı, şarkıcıyı dinlerim aşağı yukarı. Ama üç ses benim kırgınlık dönemlerimin ilacı oldu hep. Ben yaralarıma şerefsizler gibi insanları yara bandı yapmam, şarkıları yaparım.

Bu üç sesten biri EBRU GÜNDEŞ.

EBRU GÜNDEŞ : ÇAĞIRIN GELSİN.. iyi dinlemeler.

bu arada olumsuz ama yapıcı eleştirilerinizi isterseniz yazıların altına yorum yaparak isteyen facebook AHMET KARADAYI

YADA İNSTAGRAM karadayi_ahmet hesaplarına mesajla iletebilirsiniz. Unutmayın yapıcı eleştiriler yükselen yollarda basamaktır.

                                                                                                       AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

2
6 hisseleri, 2 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı