SON DAKİKA

Konum Atıyorum, Dipteyim Bu Aralar

sad
Konum Atıyorum, Dipteyim Bu Aralar

Konum Atıyorum, Dipteyim Bu Aralar
Aslında uzun bir zaman bir şey yazmayı düşünmüyordum. Kaldı ki bunu bile yazacağım, tamamlayacağım meçhul. Hani düşünüp düşünüp hatırlamaya çalıştığın şey olur bir türlü aklına gelmez, ama bildiğine emin olduğun şeyler.

Uzun zamandır beynimi, en çokta yüreğimi kemiren şeyin cevabını buldum. Aslında geç bile kaldım. Daha önce bildiğim, yaşadığım şeylerdi, benim aptallığım görmedim, göremedim. Neden bilmiyorum, yılın bu aylarında hep tuhaf şeyler yaşarım, yaşamaya devam ettim.

Masum bir yüzden, bakıştan, yada acı çektiğini düşündüğüm hayatlarda kendime pay çıkartıyorum. Süperman’im ya ben. Değer verdiklerim yine aynı acıları yaşamasınlar, aynı duruma düşmesinler diye bir çırpınma. Kendilerine olan saygılarını kaybetmesinler diye bir yırtınma. Neymiş yaptıkları onlara yakışmıyormuş, nerden biliyorsam ben? Yakışıyorlar ki yapıyorlar, yapmak için seni karşına alıyorlar. Karşına almak da ne? Yıkıp, üstüne basıp geçiyorlar.

Onlar üzülmesin, yıkılmasın diye olan bana oluyor. Öyle bir şey ki çok zor bir hayat yaşamışsındır, dünyayı karşına alırsın, korkmazsın, savaşırsın ama hiç olmadık bir yerde yenilirsin. Yenilmekten de öte yıkılırsın. Onlar batmasın diye çırpınırken, bataklığa seni çekmişler haberin olmuyor. Onlar batmasın derken, batan sen oluyorsun.

Onlar düşmesin, yıkılmasın, basitleşmesin derken hepsini tek tek ben yaşadım.

DÜŞTÜM, YIKILDIM, BASİTLEŞTİM.

ONLAR KENDİLERİNE OLAN SAYGISINI KAYBETMESİN DİYE SEN KENDİNE OLAN SAYGINI KAYBEDERSİN. Ben kendime olan saygımı kaybettim.

Konumumu merak edenler varmış, Konum gönderiyorum, dipteyim bu aralar.

Yukarı çıkmak için dibe vurmak gerekir bilirim. Dibe vurdum. Yukarı çıkar mıyım? Daha önce çıktım. Peki, çıkmak istiyor muyum?

Ama olur  da çıkmak istersem vurduğum,durduğum dipten, kural basit AĞIRLIKLARINDAN KURTULACAKSIN ÖNCE.

Olur da görürseniz beni yukarılarda BATIRAN ŞEYLER OLMAYACAK ARTIK HAYATIMDA.

Bu yazının şarkı tavsiyesi: HiraiZerdüş -Ümit ökke – Olamadım aşka bi hale

Beni hiç bu kadar iyi anlatan bir şarkı olmamıştı.

ANKET

Kitap Çıkarmayı Düşünüyorum Okur musun?

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Aralık 2018, 16:12

Merhaba Sevdiğim,Bu Sevgiyi Hak Etmeyenim…

Merhaba sevdiğim;sevilmeyi hak etmeyenim. İnsan o kadar kaçarken senden,bir o kadar da tutsak olur mu sana?Özlememek için yüzlerce sebep bulup,bebek avutur gibi avuturken yüreğini, hiç bilmediği rastgele bir türkü açıp o türkünün ilk cümlesi OY GÖRESİM GELDİ SEVDİĞİM SENİ olur mu? Çok üstüme geliyorlar hak etmeyenim; anılar,şarkılar,fotoğraflar, kitaplar. Kaç mesaj...

Devamını Görüntüle