6
4 hisseleri, 6 Puanlar

Başlığı Olmayan Bir Yazı, Bazılarının Karakteri Gibi

Nedir insanlarda bu kullanma hırsı, başkasının hesabını hiç günahı olmayanlardan sorma merakı. Sanıyorlar ki başkası canını yakınca, onlar da bir başkasının canını yakınca insanın içi soğuyacak. Yanılıyorlar, bir başkasının açtığı yararlar, kırıklar sen başkasını yaralayınca, onu yaşamaktan küstürünce, kullanınca geçmeyecek. Olan tek şey, sen de seni kıranlar kadar şerefsiz, kahpe vs vs vs  vs vs vs aklına ne kadar olumsuz sıfat isim gelirse o olacaksın. Kısaca sende o gibi bir zavallı olacaksın.  Olmak isteyenlere lafım yok, isteyen istediğini olur. Ne diyorum hep herkes kendine yakışanı yapar. ADAM OLAN ADAMLIK, KAHPE OLAN KAHPELİK.  Herkes yerini de bilir ne olduğunu da.

Hiç düşündünüz mü sizin yaraladığınız biri zarar görse ne olur? Mesela aklında siz, yüreğinde attığınız kazığın acısı varken dikkati dağılıp trafik kazası yapsa, bir yerden düşse siz masum mu olursunuz yani. Duygularını kullandığınız, umutlarını öldürdüğünüz birinin başına bir şey gelse SİZ KATİL OLMAZ MISINIZ? Olmazsınız tabi ki sizde vicdan, ALLAH korkusu olmadığı sürece İNSAN DAHİ OLMAZSINIZ.

Merak eden olursa diye yazıyorum, başkalarının kısaca insan olmayanların açtığı yaralar nasıl düzelir diye, çok basit aslında bunun cevabı. Sevmek düzeltir, sevilmek düzeltir. Ben daha başkalarını yaralayarak düzeni görmedim. Hep kirlenmişler, kirlendikçe pislemişler, haksız yere ona değer verenleri üzmüşler.

Bazı görüntüsü insana benzeyen yaratıklara dikkat edin. Onlar neyi sevmiyoruz diyorsa seviyor, neyi istemiyoruz diyorsa istiyordur. Onların; kalpleri de, karakterleri de, beyinleri de bacak arasındadır.

Belki de sorun bizdedir; biz hak etmeyenleri, hak etmedikleri yere koymak için çabalamışıktır. Aslında onlar karakter olarak, insan olarak bomboşturlar da sevgimiz gözümüzü kör etmiştir. Onların derdi söyledikleri gibi kalplerinin sevilmesi değildir. Daha doğrusu kendilerinin derdi zaten kalp değildir, sadece kafalarına koydukları birinde beşincide olsalar akışkanlıklarını gidermektir.

Benim hep duamdır bende bulduklarını bir daha kimsede bulamasınlar ve bana ne yaşattılarsa aynısını yaşasınlar. NE EKSİK NE DE FAZLA.

Huzurumu çalan,  huzur bulamasın asla.

Duyguları kullanmada usta olanlar, bedenlerini kullanmada da ustalar sonuçta.

FARKINDAYIM YAZILARIM ESKİSİ KADAR KALİTELİ DEĞİL, YAZAN AYNI OLSA DA YAZDIRANLARIN KALİTESİYLE ALAKALI BİR DURUM. RUHUM TEMİZLENENE KADAR YENİ YAZILARA ARA VERİYORUM.

Bu yazının türkü tavsiyesi ZARA : ESKİ LİBAS GİBİ. Türkü sevenlere, sevdirenlere gelsin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

6
4 hisseleri, 6 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
4
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı