SON DAKİKA

Korona’dan Yurt Dışında 32 Türk Yaşamını Yitirdi

cry
Korona’dan Yurt Dışında 32 Türk Yaşamını Yitirdi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, korona virüs nedeniyle yurt dışında 32 Türk vatandaşının yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Bakan Çavuşoğlu, dün akşam itibarıyla 8 ülkeden 11 seferle, 2 bin 721 Türk öğrencinin daha yurda getirildiğini bildirdi.

Türkiye içinden 44 kişi, yurtdışında da 32 Türk vatandaşı Koronavirüs’ten dolayı yaşamını yitirdi.

“YURTDIŞINDA 32 VATANDAŞIMIZ VEFAAT ETTİ”

Maalesef yurtdışında da 32 vatandaşımız koronavirüs sebebiyle vefat etti. Cenazelerin gelmesi için gereken yardımı yapıyoruz.

Vatandaşlarımızın talep ve eleştirilerini tek tek dikkate alıyoruz. Son birkaç gün içerisinde benim sosyal medya hesabıma 3200 mesaj geldi. Bunların hepsine dönüş yaptık. Amacımız vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak. Tüm vatandaşlarımızı getiririz dersek bu gerçekçi olmaz. Öğrencilerimize öncelik verdik.

Özellikle yıurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, bizlerin ve elçiliklerimizin çağrılarını dikkate almalarını istiyoruz. Bu bir küresel salgındır. Yurtdışındaki vatandaşlarımızın canları bizim için kıymetlidir. Lütfen mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın. Bir ihtiyacınız olursa da misyonlarımızı arayın. Bizler size hizmet etmek için bu misyonları açıyoruz.

“17 ÜLKEYE TIBBİ MALZEME GÖNDERDİK”

Bugüne kadar 69 ülkeden tıbbi malzeme talebi geldi, 17 ülkeye tıbbi malzeme gönderdik. G20 ülkeleriyle yaptığımız görüşmede böyle bir fonun oluşturulmasını teklif ettik.

Sağlık Bakanlığımızla bir anlaşma imzaladı bu üretici firmalar. Devletimiz bu ürünleri parasıyla alacak. Bu adımlardan sonra üretim kapasitemiz ne kadar, ihtiyacımız ne kadar buna bakacağız. Daha sonra talep eden ülkelerle görüşebiliriz.

Dün İspanya Dışişleri Bakanı ile bir görüşmemiz oldu. Kendilerinin de bizden maske talebi oldu. Oluşturulacak fonla hangi ülkenin neye ihtiyacı var, hangi ülke bunu sağlayabilir organize edebiliriz. Oluşturulacak bir koordinasyon merkezi veya fona gereken katkıyı sağlarız. İnsani konularda birinci sırada olan bir ülkeyiz. Dünyanın en zengin değil ama en cömert ülkesiyiz. Uluslararası toplumun işbirliği içinde olması gereken bri dönemdeyiz.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Aralık 2018, 16:46

Bir Başarılı Atış yapan 1 Kilo Altın Kazanacak

Antalya’da düzenlenecek olan golf turnuvasında, tek vuruşta topu deliğe sokan yarışmacı 1 kilo altın kazanacak. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Maxx Royal Cup’un finali yarın başlayacak.Turnuvanın ikinci günü sekizinci çukurda tek atışta hedefi bulan (hole in one) oyuncu 1 kilogram altın kazanacak. 116 yarışmacının katıldığı turnuvada büyük ödüle kimin ulaşacağı merakla...

Devamını Görüntüle