3
1 Paylaş, 3 Puanlar

Deli Yarim

Bazı insanlardan kaçtığımız gibi, bazı şehirlerden, sokaklardan, mekânlardan, en çok da bazı şarkılardan kaçarız. Ve bir an gelir ne kadar kaçarsak kaçalım, pusuya yatmış kan davalımız gibi hiç beklemediğimiz bir yerde çıkar karşımıza. Böğrüne kör bıçak saplanmış gibi kesilir nefesin.

İnsan hep bilir özlediğini de böyle zamanlarda daha çok fark eder hisseder. Havanın ya da suyun çok soğuk olduğunu biliriz de tenimize değdiğinde daha çok hissettiğimiz gibi. Akla, kalbe, zamansız düşenlerdir, en çok zarar veren insana. Ne çıkacağı belli olmadığından dinlemeyi bırakmıştım radyoları. Şimdide birçok radyo benzeri müzik uygulaması türedi. Size hitap eden şarkıları, sizin için listeliyoruz diyorlar. Bize mi hitap mı ediyorlar, katlediyorlar mı belli değil.

Vuranın, yaralayanın, özlenenin haberi olmaz bu işlerden. O kim bilir hangi yeni avının peşinde, yanında, ininde, koynunda. Yaralayan unutur da kimi yaraladığını, yaralanan unutmaz yarasını. Her özlem mevsiminde, vuslat rüyasında sıcak yerden soğuğa çıkınca yenilen ayaz gibi inceden bir sızı iner vücudun her zerresine.

Gerçekten sevmiş olana, bir şeyler bahane aslında. Yok, buraya gelmiştik, yok şuradan geçmiştik, o filmi beraber izlemiştik, bu şarkılarda dans edip, şu şarkılar eşliğinde sevişmiştik. Bunların hepsi bahane dostum, bahane. Sevmeyenin değil gözüne, fitil niyetine bir yerine soksan yine sızlamaz bir şeyi. Ama seven öyle mi ya?

Çünkü yarası olan ne yarasını unutur, nede sızlayan yanını. Yıllar geçer, yara iyileşir, sızı diner, ama vücudundaki her derin yarada olduğu gibi izi kalır. Kalbiyle sevenler, aklını yitirirler… Deli Yarim

 

Yazının şarkı tavsiyesi : ERCAN SAATÇİ- OKTAY KAYNARCA : DELİ YARİM

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
1 Paylaş, 3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı