Colorful brush stroke on a canvas background
Şirket, yakın tarihli bir röportajda jetin “uydu taşıyan roketlerden daha düşük maliyetli ve geleneksel uçaklardan daha hızlı” olacağını söyledi.

Uzay uçağının amacı, tamamen yeniden kullanılabilir olmakla birlikte, yörünge altı seyahat yoluyla iki hedef arasında hızlı ulaşım sağlamaktır.

Şirketin web sitesinde , kanatlarına roket takılmış bir uçağa binen hareketli yolcularla projeyi gösteren bir video bulunuyor.

Dikey bir kalkıştan sonra, roket gücü kanatları, Dubai’ye devam ederken uçaktan ayrılır ve dikey konumda üç ayak üzerine iner.

Tam adı Beijing Lingkong Tianxing Technology Co, Ltd olan şirkete göre, 2023 yılına kadar zemin testleri planlanıyor.

İlk uçuş, bir yıl sonra mürettebatlı bir uçuşla 2024 için planlanıyor.

2018 yılında kurulan şirkete göre, küresel veya yörüngesel, mürettebatlı bir uzay aracı için bir test uçuşu da 2030 yılına kadar planlanıyor.

Uzay Taşımacılığı geçtiğimiz Ağustos ayında hipersonik uzay uçağı planları için 46 milyon dolar toplandığını ve Tianxing 1 ve Tianxing 2 araçlarında birden fazla test yapıldığını duyurdu.

Onuncu test uçuşu 23 Ocak’ta gerçekleştirildi, ancak muhtemelen hipersonik teknolojinin hassas doğası nedeniyle bu uçuşlarla ilgili ayrıntılar sınırlı kaldı.

Çin’in ana uzay yüklenicisi Çin Havacılık ve Uzay Bilimi ve Teknoloji Şirketi (CASC) tarafından 2020 ve 2021’de yörünge altı ve yörünge araçlarının gizli fırlatma testleri gerçekleştirildi.

Dünyada da benzer projeler yürütülüyor. Virgin Galactic, geçen yıl Temmuz ayında Virgin Group kurucusu Richard Branson ve diğer yolcuları taşıyan VSS Unity’nin tamamen mürettebatlı bir yörünge altı uçuşunu gerçekleştirdi.

SpaceX, 2017 yılında, başlangıçta yolcuları Mars’a getirmek için tasarlanan “Dünyadan Dünyaya” adlı bir konsept tanıttı. Dünyadan Dünyaya, Starship roketleri kullanılarak şehirden şehre yolcu taşımacılığı olarak tasarlandı.

Çin Bilimler Akademisi’ne bağlı bir havacılık ve uzay şirketi olan CAC Space de kendi yörünge altı turizm hizmetini yaratıyor.

Bu, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un havacılık şirketi Blue Origin tarafından oluşturulana benzeyen bir roket sistemi kullanacak .


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
kurtgozanil

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı