1
1 Paylaş, 1 Puan

Nikobar Güvercini Hakkında Güzelliği İle Meşhur Nikobar Güvercini Özellikleri

Nikobar Güvercini, endemik bir kuş türüdür ve Nikobar Adaları bölgesinde yaşar. Bu kuş türü, sadece bu bölgede bulunur ve başka hiçbir yerde yaşamaz. Nikobar Güvercini, dünya genelinde nadir bulunan bir kuş türüdür ve bu nedenle korunması gerekir. Nikobar Güvercini, sarı ve kırmızı renklerde olup, siyah bir çizgi ile boyun çevresinde bulunan beyaz bir yüzgeç ile ayrılır. Bu kuş türünün boyu ortalama 30-35 santimdir ve ağırlığı ise ortalama 300-400 gramdır.

Nikobar güvercinleri 30-40 santimetre boyuna kadar büyüyebilen Nikobar güvercinleri, uzun bacaklara, renkli tüylere, küçük bir başa ve beyaz renkte bir kuyruğa sahiptir.

Canlı ve rengarenk tüylere sahip bir güvercin türüdür. Aslen Güney Doğu Asya kökenlidir bu yüzden ülkemizde çok pahalı fiyatlara satın alınır. Satın almak da zordur yurt dışı bağlantılarına ulaşanlar alabilir bu yüzden Fahiş fiyatlara sahiptir. Mide asidinin kuvvetli olduğu ve bir taşı bile sindirdiği bilinir. Bildiğimiz güvercinlerden daha büyük olur. Tayland, Malezya, Endonezya, Filipinler, Gine, Kamboçya ve Vietnam gibi yerlerde yoğun bir şekilde yer alırlar. Yılın her ayı üreyebilirler. Yuvayı yapmakta ve yavruları büyütmekte dişi ve erkek eşit rollere sahiptir. En sevdiğim özellikleri bu galiba. Ormanda tohum ve bazı meyveleri yerler. Kuyruk uçları beyaz olduğu İçin gece uçuşlarında sürüyü kuyruklarından takip ederler. Aslında evcil bir tür değildir. Güzel görüntüsünü seyretmek için sarın alınıp kafeslere kapatılır. İnsanların olduğu bölgeleri sevmezler. Yapmayın etmeyin sakın satın almayın bırakın doğasında yaşasın bu güzellik.

Doğa Tarihi ve Taksonomi

1738’de İngiliz doğa bilimci Eleazar Albin, A Natural History of Birds adlı eserine Nikobar güvercininin bir tanımını ve iki resmini dahil etti. 1758’de İsveçli doğa bilimci Carl Linnaeus, Systema Naturae’sini onuncu baskı için güncellediğinde, Nikobar güvercinini diğer tüm güvercinlerle birlikte Columba cinsine yerleştirdi. Linnaeus kısa bir açıklama ekledi, Columba nicobarica iki terimli adını verdi ve Albin’in çalışmasına atıfta bulundu. Tür şimdi İngiliz zoolog George Robert Gray tarafından tanıtılan Caloenas cinsine dahil edilmiştir. 1840 yılında Nikobar güvercin türü olarak kabul edilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
1 Paylaş, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı