Gerçek annelerden gelen dürüst ebeveynlik tavsiyelerinin oradaki en iyi kaynaklardan biri olduğu zihniyetinde olduğumuz için, akıllı, anlayışlı annelerden ve ebeveynlik alanındaki uzmanlardan öneriler paylaşmak istedik. İşte önceden doğum yapmış ve ilk doğum heyecanını yaşamış annelerin ağzından ilk kez anne olacaklara tavsiyeler… not almak için bir kalem ve kağıt almanızda fayda var.

Önemli olan bebeğin beslenmesi Emzirmeyi planlıyorsanız kendinizi kötü hissetmemeli güçlü olmalısınız. Çünkü bebek emmeye hemen alışamayabilir, süt kanallarınız tıkanabilir. Hiçbiri için kendinizi kötü bir anneymiş gibi hissetmeyin. Bebeğinizi biberonla besleyebilirsiniz. Önemli olan tek şey her nasıl olursa olsun bebeğinizin beslenebilmesi bu konuda Wee Baby markası bir anne içgüdüsüyle ürünlerini bebeğinizin sağlığı ve konforu üzerine tasarlamıştır.

Bebek uyumaya başladığı an sizde uyumalı ya da dinlenmelisiniz Bebek uyuduğu an temizlik, evi toplamak gibi tüm işlerinizi unutun. Kendinize vakit ayırın. Eviniz yaşanabilir olduğu sürece bu dinlenme vakitlerini atlamayın. Her yerde yemekler ve kıyafetler olması hiç önemli değil. Bebek uyanıkken de işlerinizi halledebilirsiniz. Kendinize vakit ayırmanız çok daha önemli.

Bebeğinizin ateşini kontrol edin İşte oldukça kritik bir nokta: Eğer bebeğiniz sürekli ağlıyorsa ve siz neyi olduğunu çözemiyorsanız vücut sıcaklığı çok düşük ya da yüksek olabilir. Bunu onlara dokunarak anlayamayabilirsiniz. Bir keresinde bebeğim sürekli ağlıyordu ve annemi aradım. Bebeğimin üzerinde ne olduğunu sordu. Ona normal bir takım pijama giydirdiğimi söyledim. Bana ne giydiğimi sordu. Üzerimde mini bir şort ve atlet vardı. Bebeğimin bezi dışında her şeyini çıkardım ve ağlaması durdu. Bütün bebekler ağlar!

Bu yanlış bir şey yaptığın anlamına gelmez, bebeğimin sadece karşılanmaya ihtiyacı var. Küçük bulmacalar gibiler, gözyaşlarının tüm olası nedenlerini gözden geçirmelisin. Sadece nefes alın, bir şarkı söyleyin ve eğlenceli, sevimli küçük bulmacanızı çözmeye başlayın.

İçgüdülerinize güvenin Kitaplar okuyup eğitim almadım ama bebeğimin neye ihtiyacı olduğunu biliyordum. Biraz rahatlayın. Dünya değişiyor ve bu duruma adapte olmak için kendine zaman vermelisin. Diğer tüm annelerin korkularını ve gurur duydukları şeyleri boşver. Tebrikler! Önceliğin kendiniz olmadığı bir dünyaya hoş geldin! Bundan sonra alacağın her karar küçük bebeğini de etkileyecek ve her şey güzel olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
kurtgozanil

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı