6
1 Paylaş, 6 Puanlar
breakind-badd.gif

Netflix En İyi Suç Polisiye Dizileri

Karantina, sokağa çıkma yasağı, koronavirüs derken 2020 bitti. Bu sene hayatımızda izlemediğimiz kadar dizi film izlemek zorunda kaldık ve çok sıkıldık. Sürekli değişik dizi film arayışları içindeyiz. Sizin için en iyi NETFLİX suç dizilerini derlemeye çalıştık.

1. Breaking Bad | IMDb: 9,5

Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn

Bir okulda kimya öğretmeni olan Walter White, kendi halinde ailesiyle yaşamını sürdüren biridir. Yaşadığı bazı rahatsızlıklar sonucu hastaneye giden Walter ne yazık ki akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm gerçeğinin en çok can acıtan tarafı ailesini geride bırakacak olmasıdır. Yaşanan bazı farklı olaylarda uyuşturucu sektöründe ciddi para olduğunu görür. Ailesini en iyi şekilde finanse edebilmenin en iyi yolu budur. Üstelik başarılı bir kimyacı için bu pek de zor görünmüyordur. Ve tansiyonun bir dakika bile düşmediği 5 sezonluk bu efsane bir dizi. Bana sorarsanız hemen izlemeyin çünkü bu diziyi izledikten sonra başka dizilerden tat alamıyorsunuz.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 49 dk – Toplamda 5 Sezon 62 bölüm

2. Sherlock | IMDb: 9,1

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs

Arthur Ignatius Conan Doyle tarafından kaleme alınan dedektif Sherlock Holmes hikayelerinden uyarlanan senaryonun diziye uyarlanmasıyla karşımıza bu güzel yapım çıkıyor. Yönetmen koltuğunu Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warn paylaşıyor. Bu sefer hikaye modern dünyada geçiyor. Dedektif Sherlock bu sefer günümüz Londra’sında yaşanan sırlar çözüm bekliyor. Sherlock’un yanında yine Doktor Watson yer alır. Atılan kısa mesajlar, mailler, blogların yanı sıra Sherlock eski yöntemleri yani kendi tarzını kullanmaya devam eder.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 28 dk – Toplamda 4 Sezon 15 bölüm

3. When They See Us | IMDb: 8,9

Oyuncular: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse

Gerçek bir hikayeyi konu edinen When They See Us, Central Park Five ismiyle anılan beş gencin işlemedikleri bir suç yüzünden haksız sebeple yargılanmasını konu edinir. Central Park’ta koşuya çıkmış bir kadını cinsel bir saldırıda bulunduklarına dair bir iddiayla tutuklanan bu beş genç ülke çapında ses getiren bir davanın içinde kendilerini bulacaklardır. When They See Us, Netflix orijinal yapımları arasında Netflix suç dizileri listemizin en yüksek IMDb’ye sahip dizisi.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 10 dk – Toplamda 1 Sezon 4 bölüm

4. Peaky Blinders | IMDb: 8,8

Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory

İkinci Dünya Savaşı’nın henüz bittiği dönemlerde, İngiltere’de Shelby’lerin çetesine konuk oluyoruz. Birçok ödül kazanmış Peaky Blinders, belli bir tarihi dönemi anlatan dizileri sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi. Genel olarak İngiltere’de çete hayatını anlatan Peaky Blinders aksiyonu ve sanatsal yönüyle izleyenleri fazlasıyla tatmin ediyor.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 7 Sezon 37 bölüm

5. Sons of Anarchy | IMDb: 8,6

Oyuncular: Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior

Bir motorsiklet kulübü olan MC, kanun adamlarına rağmen kendi yasa dışı varlığını korumaya çalışan Kaliforniya’nın küçük bir kasabasında yer alır. Bölgenin suç ve uyuşturucu ağına karşı direnç göstermenin yanı sıra içerisinde bulunan kuralsız hayatı sürdürmeye çabalamaktadır. Bu marjinal ve kanundışı yaşamı MC üyeleri ne kadar koruyabilecektir.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 45 dk – Toplamda 7 Sezon 92 bölüm

6.Mindhunter | IMDb: 8,6

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

FBI davranış bilimleri departmanının kuruluş hikayesini anlatan Mindhunter, gerçek bir hikayeye sahip. Genel olarak insanların neden suç işlediğini ve bir insanı suça iten unsurları irdeleyen Mindhunter, size sosyoloji ve psikoloji konusunda yeni bakış açıları kazandıracaktır. Karakterler ve karakterlerin konuştukları seri katiller, zamanında gerçekten yaşadığı için dizinin etkileyiciliği de buna paralel olarak artıyor. Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv gibi oyuncuların oynadığı Mindhunter, suç, psikoloji ve sosyoloji sevenler için biçilmiş kaftan olsa da, herkes için bir çırpıda bitirebilecek diziler arasında yerini alıyor.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 2 Sezon 19 bölüm

7. La casa de papel | IMDb: 8,4

Oyuncular: Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño

Tarihin azılı suçlularını bir araya getiren Profesör’ün aklında büyük bir soygun vardır. İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için uzun süre plan yapar. Ekibi toplar ve onları eğitmeye başlar. Her türlü ihtimali göz önüne alan Profesör her alanda eğitim verir. Artık plan kusursuz bir şekilde hazırdır ve ekip darphaneye adımını atar. Ardından ise tüm İspanya ve dünya gözü darphaneye çevirir. İçerideki rehineler, dışarıda soygunu destekleyen koca bir kitle, polis teşkilatı, soygun ekibi ve hızla geçen dakikalar. Akıl almaz bir soygun sizi içine çekecek. Dizinin 5.sezonu merakla bekleniyor.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 10 dk – Toplamda 4 Sezon 31 bölüm

8.Prison Break | IMDb: 8,3

Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco

Cinayetten haksız yere tutuklanan abisini Fox River Hapishanesi’nden kaçırmaya karar veren Michael Scofield bir yapı mühendisidir. Abisi ABD Başkan Yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanmaktadır ve bu suçun bedeli idamdır. İnanılmaz derecede zeki olan Michael Scofield, akla sığmayan bir plan yapar. Bankaya giderek soygun yapar ve abisinin bulunduğu hapishaneye gönderilmesini sağlar. Micheal’ın dahiyane bir planı vardır. Ancak ünlü bir mafya tetikçisi, azılı bir gardiyan ve diğer mahkumlar Micheal’ın planını zora sokmaktadır.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk – Toplamda 6 Sezon 91 bölüm

9. Vis a Vis | IMDb: 8,3

Oyuncular: Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo

Vis a Vis dizisinin baş karakteri Macarena Ferreio patronuna aşık olunca hayatı alt üst olur. Erkek arkadaşına olan bağlılığı Macarena’nın kandırılmasına ve yakalanmasına neden olur. Cruz del Sur hapishanesinde 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Macarena, hiç bilmediği bu dünyada yaşamak için mücadele vermek zorundadır.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 53 dk – Toplamda 4 Sezon 51 bölüm

10. Lucifer | IMDb: 8,2

Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro

Cehennemin karanlık lordu Lucifer, içindeki bulunduğu karanlık dünyada mutsuz ve sıkışmış bir haldedir. İstifa eder ve Los Angeles’ta bir bar açar. En önemli yeteneği insanların gizli tutkuları ortaya çıkarmak olan Lucifer, yanında işlenen cinayet sonrasında Los Angeles Polis Departmanına suçlulara yardım etme konusunda destek olmaya başlar. Diğer taraftan Amenadiel isimli bir melek de başıboş kalmış olan cehenneme dönmesi konusunda baskı yapmaktadır.

Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 42 dk – Toplamda 6 Sezon 84 bölüm

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

6
1 Paylaş, 6 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
3
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı