1
33 hisseleri, 1 Puan

Şöyle dönüp bakıp da ardıma, uğruna gönlümü yorduklarımın değmediğini gördüğümde insan bir kat daha yoruluyor. Sen şimdi bunu aşk meşk anlayacaksın ya, öyle anlama. Arkadaşlıktan, kardeşlikten tut yarenliğe kadar her ne varsa. Onca emek, onca değer boşunaymış gibi geliyor artık bana. Gerçekten seven zerre yok etrafımda. Lafta hepsi arkadaş,kardeş, aşık ama sadece lafta.

Uğruna destanlar yazdığımla konuşuyorum, zerre pişmanlık yok tavrında. Alttan alsam neredeyse o haklı çıkacak, özür diletecek  konuşmanın sonunda. Nasıl bir kafası varsa yada nasıl bir madde kullanıyorsa, peşinden koşacağımı, ulaşmaya çalışacağımı düşünecek kadar sarhoş gezmiş o kadar zaman. Ahhhh be zavallı, hiç mi bir şey öğrenemedin benden. İçimde kalmışsa bile sana özlem, sevda, ateş bunu görünce söndü, kül oldu.

Şeytan doğru isim mi diyorum bazen, doğru bir tanım mı? Yalanlar kraliçesi de olabilirdi sanki. Dakikada bir yalan, hiçte küçümsenecek bir şey değil aslında. Geliştirmiş kendini görmediğim süreçte.. Yada hep öyleydi ben geliştim sadece, aşksız gözle bakınca. Hani aşkın gözü kör diyorlar ya, konduramıyorsun sadece. O diyorsun sevdiğim yapmaz öyle..

Ama şeytan tek değil ki ne şeytanlar varmış etrafımda. Şöyle normal insanlara baktığım gibi birazcık zekamı kullandığım da hepsi ne malmış bir bir çıkıyor ortaya. Çünkü insanlar hep yenilerini kazanmak, onları elde etmek derdinde. Çünkü eskiler sevmek zorunda, affetmek zorunda, sizin bütün yalanlarınıza inanmak zorunda. Başkalarına değer vermek, ama hak etmediği değeri verebilmek için ESKİYİ DEĞERSİZLEŞTİRME ÇABASINDA.

ESKİ HEP VARDI, HEP OLACAK SANIYORLAR. ESKİNİN DEĞERİNİ BİLMEYEN, DEĞER VERMEYİ BİLMEYEN GÜN GELİR(GELDİ) ARKASINDAN BAKMAYI BİLECEK.

APTALLAR KAYBETMEYİ İYİ BİLİR,ZEKİLER ELİNDEKİNİN KIYMETİNİ…

                                          AHMET KARADAYI.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
33 hisseleri, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı