1
5 hisseleri, 1 Puan

Korona Virüsle İlgili Bugüne Kadar Hiç Yazılmayan Bir Yazı

Aslında bu tarz yazılar yazmak çok tarzım değildir ama memleketteki her cahil gibi bana da üç beş kelam etmek düştü. Korona (Corona) virüsle ilgili biraz da ben yazayım dedim. Korona denilen bu musibet bize neler ÖĞRETMELİ.


İnsanlar o kadar çok azdı ki o kadar çok doyumsuz olmaya başlamıştı ki YARADANIN bunca zaman sabretmesine şaşırmak gerek. İnsanlar o kadar çok inançlarını yitirdi ki kendileri yapmadıkları bir şeyi başkaları yapıyor diye engellemeye küçümsemeye başladılar ve hala devam ediyorlar. Örnek mi istersiniz RAMAZAN ayının yaklaştığı günlerde bazı geri zekâlı demeyeceğim beyinsizlerin ORUÇ tutmayı ertelemek gibi fikirleri var.

İşin ilginç tarafı oruç tutanların şikâyeti yok tutmayanlara batıyor. Şimdi o beyinsizler tutmadıkları için bilmiyorlar sanırım, oruç Müslümanların belli zamanda HER MÜSLÜMANIN BİREYSEL yaptıkları bir ibadettir. Yani virüsün yayılması için artı bir etkisi yoktur.Kim bilir belki bir iftar vakti oruçlunun duası kabul olur. Ama diyeceksiniz aşı ilaç vs hepsine amenna. Yaradan izin vermeden olur sanıyorsunuz ya niye milyonlarca yıldır ölüme çare bulamadınız? Bırakın ölümü niye bir damla kan yapamadınız? Siz bana bakmayın ben cahilim.

KOCAMAN DÜNYA VAR YARATILAN

Kimsenin inancını yargılamak sorgulamak bana düşmez. Hesap vakti öteki tarafta. Ama merak ediyorum bazıları görmediği için inanmıyor ya KORONA VİRÜSTE görülmüyor. Ha diyeceksiniz ki mikroskop vs. Valla ona bakarsanız KOCAMAN DÜNYA VAR YARATILAN mikroskoba gerek yok. Bir kitap var dedikleri tek tek çıkan ki bunu son paragraflara saklıyorum.


Yıllar önce bir tespitim olmuştu, söylediklerim bilir. İnsanlar önceden bir yere gidip hatıra olsun diye paylaşıyorlardı şimdilerde paylaşmak için bir yerlere gidiyorlar. En çok da yeme içme gibi şeyleri paylaşıyorlar. Dinimizde, örfümüzde, âdetimizde olmayana yedir,içir,giydir ve bunu yaparken bir elin verdiğini diğeri bilmesin denilirken. Şimdi yardım yapılan ailenin fotoğrafı çekilip emoji konuluyor yüzlerine dalga geçer gibi. Siz o emojileri alın

………………………………………………………. Koyun ama genişçe koyun ancak kapanır malum genişlemiştir. Dekont fotoğrafları paylaşılıyor, merak etmeyin ALLAH GÖRÜLMEYİNİ BİLENDİR. Siz onun rızası için yapın o görürde yazarda karşılığını verirde. Ama siz diyorsanız ki biz üç beş beğeni like olarak alacağız karşılığı siz bilirsiniz.

Cafelerde, restoranlarda yerken içerken köfteler, etler peş peşe fotoğraflar. Hadi şimdi o bedava dediğiniz havayı bile alamıyorsunuz. Maskesiz ekmek bile alamıyorsunuz. Bak yaradan havasını bile vermiyor bize artık. Bakın dışarı hayvan diye isimlendirdiğimiz canlılar ne mutlu insansız. Dünya onların oldu Çünkü insan denilen yaratık bu dünyayı kendisi için yaratıldı sandı.

Çok değil 4- 4.5 ay önce bakın tarihlerine Avustralya’daki deve katliamı yapılması için alınan kararla (katliam tarihi değil karar) virüs yayılma süreci aynıdır. Bu develere niye katliam kararı alınıp uygulandı, çok su içiyorlar diye. Sadece son paragrafımı okuyun yeter Çok okumuşlar bana çok kızacaklar. Beni cahillikle itham edecekler, okumadıkları kitap kalmayanlar KURAN-I KERİMİN MEALİNİ bile okumaya bile tenezzül etmeyenler beni aşağılayacaklar. Ben buradan sonra sözü olduğu gibi KURAN-I KERİM mealine bırakıyorum.

A’raf 73. Ayet meali

Semûd kavmine de kardeşleri Sâlih’i gönderdik. Onlara şöyle dedi: “Ey kavmim! Allah’a kulluk edin; çünkü sizin O’ndan başka ilâhınız yoktur. Doğrusu Rabbinizden size apaçık bir delil gelmiştir. O da, size bir mûcize olarak Allah’ın şu devesidir. Onu kendi hâline bırakın, Allah’ın arzında yesin, içsin. Sakın ona bir kötülük yapmayın, yoksa sizi can yakıcı bir azap yakalayıverir.

A’raf 77. Ayet meali
Derken o dişi deveyi kesip öldürdüler, böylece Rablerinin emrinden dışarı çıktılar ve: “Ey Sâlih, eğer gerçekten sen peygamberlerden isen bizi tehdit edip durduğun azabı getir de görelim!” diye meydan okudular.

HUD 64. AYET MEALİ

“Ey kavmim! İşte bu, sizin için bir mûcize olmak üzere Allah’ın gönderdiği dişi devedir. Onu kendi hâline bırakın, Allah’ın arzında yesin içsin. Sakın ha, ona bir kötülük yapmayın; yoksa çok geçmez, sizi bir azap yakalayıverir.”

ŞUARA 155 AYET MEALİ

Sâlih dedi ki: “İstediğiniz mûcize işte şu dişi devedir. Kuyudan su içme hakkı bir gün onun, belli bir gün de sizindir.”

Şimdi değil su içmek sokağa maskesiz çıkıp hava alamıyor insan denilen aşağılık yaratık.

Kaynağının genelde MEVLANA OLUĞU SÖYLENEN ŞU BEYİTİ İYİ ANLAMAK LAZIM:

                                                                 Kula bela gelmez, hak yazmadıkça…

                                                                  Hak bela yazmaz, kul azmadıkça

                                                                                                              AHMET  KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
5 hisseleri, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı