SON DAKİKA

Efkarlı Şarkılar Dinlemediğim Sürece

sad
Efkarlı Şarkılar Dinlemediğim Sürece

Biliyor musun? çok efkarlı şarkı çıkmış yeni,paylaşamadım seninle yüreğime oturdu kaldı öylece.Şarkının efkarından mı yoksa sensiz yüreğimden geçmemesinden mi bilemedim. İnanır mısın kaç mevsim geçti ben hala bıraktığın mevsim deyim. Sanki mevsimler bile sensiz geçmiyor gibi.Yemeklerin tadı tuzu gitmiş,sanki sensiz kebap yenmiyor acısı yok her şey yavan ekmek olmuş gibi.
Sahi ben sizlik nasıl gidiyor sende?Bir sabah olsa uyandığında aklına düştüm mü yada kabusun karabasanın mı oldum?Yo, hayır sitem etmiyorum sana niye sende yokum diye.Olsaydım zaten böyle mi olurdu Allasen. Hiç gider miydin,hadi gittin beni ite, köpeğe maskara eder miydin?Tamam bende hayırsız çok,menfaatçi çok, ama bende sana olduğum gibi olmamıştım kimseye.
Varken yokluğunu yaşatır mıydın yanın da. Boşver sensiz olmuyor belki buralar ama seninle de hiç olmamış ki hayatım.
idare et biraz, az kaldı nefretim. Efkarlı şarkılar çıkmadığı sürece inan düşmüyorsun aklıma.Sahi yürekten akıla nasıl düşüyor bu ASİ nehri gibi tersten akıyor.ASİ neredeydi taaaa HATAY’da.Şimdi coğrafyada ne alaka.Çok kaçırdım galiba yine bu çayı,kafam gitti uzaklara.


DİP NOT:Bazıları diyor ki bunlar birilerine yazılıyor,bazıları diyor bana yazılıyor sadece kısa bir cevap bunlar belki yaşanan şeyler belkide kitap olup yazılacak şeyler birilerine mal edenler;
YAZARIN BİRİNDEN ALINTI…
Marifet şairde mi, yazdıran da mı?
Bir adam çok sevdiği bir kadına şiirler yazıyordu. Sonra o kadın ansızın onu terk etti. Adam kadının ardından şiirler yazmaya devam etti. Daha çok yazdı. Ve günün birinde çok ünlü bir ozan oldu. Yıllar sonra kadının yaşadığı kente gitti ve büyük bir şiir dinletisi sundu. Dinleti bittiğinde kadın kolunda kocası ile çıkışa geldi ve adama ”merhaba” dedi. Adam ona sıradan bir insana bakar gibi baktı. Kadın,”beni tanıdın mı ”dedi. Adam, ”hayır tanımadım” dedi.”Nasıl tanımazsın! Uğruna şiirler yazdığın kadınım ben. Seni şair yapan kadın”dedi kadın. Adam kadının gözlerine baktı ve şöyle dedi:”Keramet sende olsaydı, kolundaki adam da şair olurdu…”

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Ekim 2019, 13:40

Sevmek Şahsiyet Meselesidir Cinsiyet Değil

Bir şiir dinledim az önce. Diyor ki bir erkek kadınını ağlatmaz. Adamsa ağlatmaz diyor. Doğrudur ama kısmen doğrudur. Neden mi? Farkında mısınız? Hep kadın susarsa biter, kadın cevap vermezse gider, kadın saçını boya tırsa geçer. İyide bu dünyada erkek sevmek, kadın sevilmek için mi yaratıldı? Bu tarz şeyler o kadar...

Devamını Görüntüle