4
10 hisseleri, 4 Puanlar

Efkarlı Şarkılar

Biliyor musun? Çok efkarlı şarkı çıkmış yeni,paylaşamadım seninle yüreğime oturdu kaldı öylece.Şarkının efkarından mı yoksa sensiz yüreğimden geçmemesinden mi bilemedim. İnanır mısın kaç mevsim geçti, ben hala bıraktığın mevsimdeyim. Sanki mevsimler bile sensiz geçmiyor gibi.Yemeklerin tadı tuzu gitmiş,sanki sensiz kebap yenmiyor acısı yok her şey yavan ekmek olmuş gibi.
Sahi bensizlik nasıl gidiyor sende?Bir sabah olsa uyandığında aklına düştüm mü, yada kabusun karabasanın mı oldum?Yo, hayır sitem etmiyorum sana niye sende yokum diye.Olsaydım zaten böyle mi olurdu Allasen. Hiç gider miydin,hadi gittin beni ite, köpeğe maskara eder miydin?Tamam bende hayırsız çok,menfaatçi çok, ama bende sana olduğum gibi olmamıştım kimseye.
Varken yokluğunu yaşatır mıydın yanın da? Boşver sensiz olmuyor belki buralar ama seninle de hiç olmamış ki.
idare et biraz, az kaldı nefretim. Efkarlı şarkılar çıkmadığı sürece inan düşmüyorsun aklıma.Sahi yürekten akıla nasıl düşüyor bu? ASİ nehri gibi tersten akıyor.ASİ neredeydi taaaa HATAY’da.Şimdi coğrafyada ne alaka.Çok kaçırdım galiba yine bu çayı,kafam gitti uzaklara.


DİP NOT:Bazıları diyor ki bunlar birilerine yazılıyor,bazıları diyor bana yazılıyor sadece kısa bir cevap bunlar belki yaşanan şeyler belkide kitap olup yazılacak şeyler, birilerine mal edenler.
YAZARIN BİRİNDEN ALINTI…
Marifet şairde mi, yazdıran da mı?
Bir adam çok sevdiği bir kadına şiirler yazıyordu. Sonra o kadın ansızın onu terk etti. Adam kadının ardından şiirler yazmaya devam etti. Daha çok yazdı. Ve günün birinde çok ünlü bir ozan oldu. Yıllar sonra kadının yaşadığı kente gitti ve büyük bir şiir dinletisi sundu. Dinleti bittiğinde kadın kolunda kocası ile çıkışa geldi ve adama ”merhaba” dedi. Adam ona sıradan bir insana bakar gibi baktı. Kadın,”beni tanıdın mı ”dedi. Adam, ”hayır tanımadım” dedi.”Nasıl tanımazsın! Uğruna şiirler yazdığın kadınım ben. Seni şair yapan kadın”dedi kadın. Adam kadının gözlerine baktı ve şöyle dedi:”Keramet sende olsaydı, kolundaki adam da şair olurdu…”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
10 hisseleri, 4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

2 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı