3
1 Paylaş, 3 Puanlar

The Platform Filmi Konusu Nedir? Ne Anlatıyor?

Karantina günlerinde film önerilerine devam ediyoruz. Severek izlediğimiz bir film olan The Platform filmi neyi anlatıyor? Konusu nedir? 

Kendimizi yoğun bir şekilde geliştirmeye devam ettiğimiz bu süreçte, bir kısmımız yeni diller öğrenmeye, daha fazla film izleyip, kitap okumaya, bilmediğimiz yönlerimizi keşfetmeye devam ediyoruz. Gelişmek ve tamamlanmak ne kadar uzun bir yol değil mi! Nasıl yaşadığımızı görmek  için gezegenimize bakmamız yeterli. İşte şimdi size İspanyol yapımı, içinde düzeni sorgulayacagınız, yer yer bu düzeni sorgularken rahatsız olacağınız, Platform filmini inceleyeceğiz

The Platform Filmi Ne Anlatıyor?

Herkesin karantinada olduğu bu dönemde ‘The Platform’ filmi dijital video platformları tarafından kullanıcılarına sunuldu. İspanyol yapımı olan, içinde sisteme ve düzene dair birçok sembol ve soru işareti barındıran film çoğu kişi tarafından çokça izlendi ve yorum aldı. Peki ‘The Platform’ filmi bize neler anlatmak ve neyi eleştirmek istiyor?

Filme ismini veren platform, dikey biçimde inşa edilen, her katında iki mahkûmun yer aldığı ve ortasında kare şeklinde bir boşluğun olduğu bir hapishanede (Delik) yemek servisi için kullanılıyor. Bu platform zirve noktasında, yani en üst katta en lezzetli, en şatafatlı ve en doyurucu yemeklerle doldurulan bir davet masası olarak yola çıkıyor, ancak yüzlerce kattan oluşan hapishaneyi dolaşırken her katta iki dakika boyunca durduğu için en dibe inene kadar mahkûmlarca talan ediliyor.

Oyunun kuralıysa basit:

En üst kattakiler en iyi beslenenler oluyor, alttakilere onların artıkları kalıyor. Sözde, sıfırıncı katta hapishanedeki herkese yetecek kadar yemeğin olduğu bir masa hazırlandığı iddia ediliyor hikâye dâhilinde. En alt kata gelene kadar yemeğin yetmemesinin sebebiyse mahkûmların aç gözlülüğü ve ihtiyacı olandan fazlasını yemeleri oluyor. Mahkûmların hücreleriyse rastgele bir şekilde her ay değiştiriliyor, böylece bir mahkûm platformda kaldığı süre boyunca zincirin en üstünde yer alıp ziyafet çekiyor ya da en altında yer alıp açlıkla mücadele ediyor.

Alemnedio dön bir bak; alemnedio.com web sitesi ve mobil uygulamasını ücretsiz olarak Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
1 Paylaş, 3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı