1
9 hisseleri, 1 Puan

Sevdiğim; ağaçlar çiçek açtı, bahar geldi buralara. Gittiğin yerlerde de çiçek açtı mı ağaçlar? Erikler bembeyaz, elmalar pespembe, nar ağaçları cıvıl cıvıl oldu mu? Cemreler düştü mü? Sahi oralara da bahar geldi mi? Ben de salak salak konuşmaya başladım yine. Bilmez miyim sanki, sen çorak toprakları bile yeşertirsin, senin olduğun yerler cennet değilmiş gibi sanki.

Diyeceksin ki nerden düştüm yine aklına. Haklısın, aklımda yoktun uzun zamandır, gönlümde hep saklı olsan da. Bu kısma gelirim belki aşağıdaki satırlarımda. Şimdi ki derdimiz bu satırlar nasıl geldi aklıma. Çiçek açmış ağaçları gördüm dün akşam, tepeden bakarken, bizim şu meşhur bahar yürüyüşü yaptığımız yollara. O an ne cümleler çıktı ağzımdan, sonradan yazmadım diye pişman olduğum ne cümleler, ahhh keşke bilebilsen. İşte şair olamadığıma en çok üzüldüğüm zamanlar, o kadar çok cümle geliyor ki seninle ilgili aklıma, her gelen eskisini götürüyor. Beceriksizliğime ver ne olur, sakın azalmış sevgisi, özlemi diye düşünme.

Gelelim uzun zamandır aklımda niye yoktun, yâda gerçekten yok muydun? Kazımış mıydım seni aklımdan, yoksa yama mı yapmıştım? Tuvalet kâğıdı bile olamayacak karakterdeki yaratıkları. Fark ettin mi sana kızgınlığım geçmiş, kendime kızgınım artık. Senin gibi birinin var olduğu bir kalbe, nasıl olur da insanlıktan zerre nasibini alamamışları sokmuşum. Nasıl ortak etmişim sana onları. İnsan dediğin, yanlışın bile kalitelisini yapmalı, kazığın kalitelisini atmalı.

Daha önce yazmıştım seni anlattığım mektuplarda, İNSANI ÖZLEDİĞİNE UTANACAK DURUMLARDA BIRAKMAYIN DİYE. Çok kötü bir şey biliyor musun? Birini özlüyorsun, ateşi düşüyor yüreğine. Sonra yaptıkları geliyor aklına, utanıyorsun. Ben diyorsun böyle birini nasıl sevdim, nasıl bu kadar değer verdim ve hala böyle nasıl özlerim. Ve şimdi bir cümle daha ekledim bu utanç cümlelerine.. SENİN GİBİ ÖZEL BİRİNİ BİR ZAMANLAR YAŞATTIĞIM BİR YERE, NASIL OLUR DA ORTALIK MALI OLMUŞ, EL ALEMİN BEŞİNCİSİ OLMAYI MARİFET SANANLARI KOYDUM DİYE.

Bak yine sana geldim. Çünkü sen, beni kimsenin üzmesine izin vermezsin bilirim. Kendin üzersin, ama asla başkasının üzmesine izin vermezsin. En çok yokluğunda dertleştim seninle. SEN BENİ HİÇ BİR ZAMAN DEĞERSİZ HİSSETTİRMEDİN GÖZÜMDE.

Söz verdim mi tutarım bilirsin, bak sana sözüm olsun, bundan sonra tek bir kelime gelmeyecek benden, damızlık inek gibi baytar baytar gezenlere.

Bu yazının türkü tavsiyesi:  YAVUZ BİNGÖL: KIRMIZI GÜL DEMET DEMET

                                                                                                                                        AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
9 hisseleri, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı