8
4 hisseleri, 8 Puanlar

Bir İhtimal Daha Var O da Ölmek Mi Dersin Şarkı Sözleri

Ne zaman dinlesem çok uzaklara götüren bir şarkı, o kadar uzak ki öbür dünya kadar uzağa. Geçmişten bugüne anılar canlanıyor gözümde. Yaptıklarım, yanlışlarım, yapamadıklarım. Ama en çok da yapamadıklarım, içimde kalanlar. İnsan hata da yapsa hiç yapmamaktan daha iyi sanırım. Ama bu demek değil ki bile bile hata yapacaksınız.

 İnsan en büyük hatayı  önce etrafındakileri tanımaya çalışmakla yapıyor. Halbuki insan önce kendini tanımalı. Nasıl yeni bir telefon, araba, cihaz aldığımızda önce onun özelliklerini öğrenmeye çalışıyorsa daha iyi kullanmak için, insan da önce kendini tanıyıp ona göre yaşamalı bu hayatı.

Aslında sadece BİR İHTİMAL DAHA VAR O DA ÖLMEK Mİ dersin şarkı sözleri diye başlık atıp şarkının sözlerini yazıp konuyu kapatacaktım. Ama dedim ya bu şarkıyı ne zaman duysam, durup bekletiyor beni.

Türk Sanat Müziğinin çok özel hayranları dışında bu şarkı hayatımıza EZEL DİZİSİNDE RAMİZ DAYI ile beraber girdi. Defalarca izlediğim bir sahne, müthiş bir aşk. Ölümüne, asla vazgeçilmeyen bir sevda.

”İnsan en büyük hatayı  önce etrafındakileri tanımaya çalışmakla yapıyor. Halbuki insan önce kendini tanımalı ” dedim ya yukarıda, sonrada en çok değer verdiklerini tanımaya çalışmalı. Belki de insanoğlunun en büyük ikinci hatasıdır herkesi sevip, herkese eşit derecede değer vermek. Farkında olmadan en önemlileri kayıp gidiyor hayatımızdan.

Ben insanları incitmekten neden korkuyorum biliyor musunuz? Çok değer verdiğim birini bir gün kırdım ve o gün çok büyük bir ölüm tehlikesi atlattı. Yani ömür boyu vicdan azabı çekecektim. Kısacası bende bilirim kırmasını, hem de en afilisinden. Sonuçta bir gün bende öleceğim, beni kıranlar ne yapacak o zaman merak içindeyim.

Geçmişi yaşarım belki ama geçmişle yaşamam ben. Çünkü benden illa geçiyor, kıranlar düşünsün. Benim geçmiş zamanda söylediğim basit bir cümle var ” MESELE ARAMAMAK DEĞİL KARDEŞ, MESELE HER İHTİYAÇ DUYDUĞUNDA AKLINA GETİRİP, GÖNLÜNDE ARAMAK. YOKSA BENİ ARASAN NE, ARAMASAN NE, KENDİN BENİM YOKLUĞUMU HİSSETTİKTEN SONRA”

Bu arada bana yalan söylemeniz hiç mühim değil, sadece arada doğruyu söylemeyin. Çünkü bana bir kez yalanı olanın, ben de bir daha doğrusu olmaz.

Kırmaktansa. kırılmayı tercih ederim ben. Kızgınlıklar geçerde kırılganlığı nereye koysan sığmaz. Sonuçta vicdanı hafif olan nerde olsa yer bulur. Bu dünyada da, öbür dünyada da. Kalın sağlıcakla.

Şarkı Sözleri

Bir ihtimal daha var
O da ölmek mi dersin
Söyle canım ne dersin Bir ihtimal daha var
O da ölmek mi dersin
Söyle canım ne dersin Vuslatın başka âlem
Sen bir ömre bedelsin ah
Sen bir ömre bedelsin Vuslatın başka âlem
Sen bir ömre bedelsin ah
Sen bir ömre bedelsin Sükût etme nazlı yâr
Beni mecnun edersin
Beni mecnun edersin Vuslatın başka âlem
Sen bir ömre bedelsin ah
Sen bir ömre bedelsin

Beste: Osman Nihat Akın Güfte: Osman Nihat Akın Makam: Nihavend

ŞARKI TAVSİYESİ YAZININ KENDİSİ

                AHMET KARADAYI

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

8
4 hisseleri, 8 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
6
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı