21
12 hisseleri, 21 Puanlar

İnsan Neden İntihar Eder?

İntihara neden gerek duyar insan? Neden canına kıyar? Elinden geleni yapmıştır yaşamak için, ne yapsa olmuyordur. Bundan sonra olmayacağını bilir. Kolay değildir yaşamdan vazgeçmek. Nasıl çırpınmıştır, neler yapmıştır bilemez hiç kimse.

Bu cümleler nerden mi geldi aklıma? Tamamen başka bir şey düşünürken aynı intihar etmek gibi dedim kendi kendime. Düşünsenize çok sevdiğiniz biri var, her şeyi yapıyorsunuz onun için. Çırpınıyorsunuz, yırtınıyorsunuz ama o görmüyor bile. Belki daha önce yaşadıklarından dolayı onlara yaptım da ne oldu diye. Belki de hala başkasını beklediği için. Velhasılıkelam ne yapsak o görmüyor, içine geçmiyordur. Sana hak ettiğin değeri vermiyordur. Hep bir bahane, hep ileri erteleme, zamanı var vs bilmem ne. Senin için ne yapsa fazla gelir, yâda sen ne istersen batar ona. Çok basit şeyler aslında istediklerin,’’ mesela saçını o renge boyama. Kendi rengin daha çok yakışıyor sana’’. Biri seni kendin olduğun için sevmiş, sen olduğun için senken beğeniyor, daha ne ister bir insan değil mi? İşte sevmeyince seni; yâda aklı, gönlü başka yerde olunca sen fazlalık oluyorsun o hayatta.

Farkına bile varmaz gözünün önündeyken yavaş yavaş gittiğinin. Ya önemsemiyordur yâda nasıl olsa istediğim zaman geri alırım özgüveni. O benden vazgeçemez nasıl olsa. Kaç defa gittim, istediğimde geri geldim. İstediğimde çağırdım, istemediğimde gönderdim. O beni çok seviyor asla vazgeçemez sanıyor işte.

İnsan sonuna kadar savaşmalı aklı geride kalmasın diye. Sonuna kadar savaştığında olmuyorsa hala, görmüyorsa bir şeyleri uğruna yandığın, işte o zaman….

Doğru çok seviyorsun… Onu nefesin, hayatın, canın, cananın, her şeyin yapıyorsun. Yazının başında intihar etmekten canına kıymaktan bahsetmiştim.

İntihar her zaman kendi canına kıymak değildir. İNTİHAR BAZEN KALBİNDEKİNE KIYMAK, ONU ÖLDÜRMEKTİR. Ne yapsam beni sevmeyecek diye; nefesinden, canından, cananından, hayatından, her şeyinden vazgeçmektir.

‘’İnsan, anladığı ve anlaşıldığı insanda çiçek açar’’ diye bir söz okudum. Onun için sevdiğim dizelerdendir; ‘Bırak ben gideyim. Senin mevsiminde açmıyor çiçeklerim’.

Bu yazının şarkı tavsiyesi OĞUZ AKSAÇ: BEN SENİN KAHRINI ÇEKEMEM GÖNÜL

ÖNEMLİ NOT 🙂

yazının altındaki emojilerle kötü, iyi fikrinizi belirtmeyi unutmayın ve emojilerin üzerinde sağ taraftaki oklardan puan vermeyi 

AHMET KARADAYI

[Zombify_post]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

21
12 hisseleri, 21 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
14
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
4
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
26
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
4
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

2 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yazı yazdım karasız derde düştüm çarasız
    Ben düştüm bir ataşa siz düşmeyin yanarsız…..

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı