18
5 hisseleri, 18 Puanlar
  • Sevmek Mübalağa Sanatıdır

Hac mevsimini bekleyen hacı adayı gibi öyle heyecanlı öyle kutsal beklerdim eylülü. Herkes askerde şafak sayarken ben kaç 70 saydım geriye bilemezsin. 70 gün çok geliyor, dayanması zor oluyor diye günleri haftalara nasıl böldüm. Haftaları Cumaya bağlayıp, Cumadan Cumaya geri saydım. Hatta desem ki sana taa Pazartesiden 8 Cuma kaldı diye saymaya başlardım abartıyor, sallıyor hadi oradan dersin. Yok, sen demezsin, sen bunların alayına şahit olansın. Ama okuyanlar diyecekler ki edebiyat dünyası böyle mübalağa sanatı görmedi edebiyat edebiyat olalı. Mübalağa sanatını benim eserim sanacaklar. 

Asla, ne sanattan anlarım, nede edebiyattan. Mübalağayı da sadece severken yaparım. Çünkü sevmeyi abartmadan beceremem. Fazladan severim, sevdiklerimin eksikliklerine inat. Sevmeyi çok abartırsam o eksiklikler de kapanır zannederim.

Senden sonra herkes böyle sevilmek isteyecek eminim, şimdiden başladılar bile. Ben mi? Sevmek kelimesinin karşılığı hep sen kalacak gibi geliyor bana. Bir daha sevmeyi düşünmek bile sana olan sevgime ihanet gibi geliyor. Korkmuyorum da değil hani, yine seversem, seni sevdiğim gibi birini. İçimde sen kalmazsan, sensiz kalmaktan korkuyorum.  Dönersen bir gün geriye hani o dik yokuşun ortasında bıraktığın yere, beni bulamazsın beklerken diye korkuyorum.

Sen beni düşünme, buralarda yada oralarda mı demeliyim bir söz vardır hani  iyi bilirsin sen. KARADAYI mutlaka bir yolunu bulur diye. Sen mutlu ol, hoş ol gittiğin yere ait ol da gerisini takma. Seni iyileştiren biri ( beni yaralamayı başaracak kadar iyileştirdiğim biri) kendine de bir yol bulur elbet. Tozu dumana katar, kuş gibi daldan dala konar ama bir yolunu bulur. 

Ama sen düşünme geçmişi, düşünürsen hatırlamaya, hatırlayınca özlemeye, özleyince de neyse kapatalım bu bahsi burada.

Garip olan ne biliyor musun senden sonra EYLÜL de öksüz kalmış gibi. Sen beni, ben EYLÜLÜ öksüz bırakmışım gibi. Sen beni ben de onu umursamıyorum ya hani.  Neyse o kadar çok hüzünlü bahsetmiş ki şairler eylülden, bir tek ben özlemle beklemişim onu.

NE ÇOK ŞİİRLER SÖZLER YAZILMIŞ EYLÜLE. BEN HİÇ YAZMADIM, SEN ZATEN GELİYORSUN DİYE. ŞİİRİN KENDİSİ VARKEN BANA BİR ŞEY SÖYLEMEK DÜŞMEZDİ DİYE.

GELİŞLERİN şiir gibiydi zaten, imla kurallarını bile bilmeyen birini GİDEREK şair yapmak niye?

Söyleyenini bilmediğim bir cümle "Bir eylül gibi geçer gidersin ömrümden. Yapraklarımı döker. Kırar atarsın kolumu kanadımı.’’ Yapmadın mı? Yaptın.

 Yazının şarkı tavsiyesi İLKAY AKKAYA: SUSTUM

                                  AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

18
5 hisseleri, 18 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
2
Kızdım
Sevdim Sevdim
14
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
5
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
16
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Her Eylül benden bir yaş alıp yaşayacağım bir yaş hediye ediyor ama yaşamış olduğum bu yaşlar arasında en güzel yaşlarım sevmenin ne demek olduğunu öğrendiğim kişiyi tanıdığım ve çocukluk yaşlarım oldu… ýüreğine sağlık yine harika bir yazı hemde hüzünlü…😔

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı