10
2 hisseleri, 10 Puanlar

Yağmurda Koşan Mı Az Islanır, Yürüyen Mi?

EN ÇOK SUSANLAR KONUŞUR

Kaza geliyorum demez ya hani, sadece geliyorum demeyen kaza değildir. Can yakan çoğu şey habersiz gelir. Gelişleri belli olmaz ama gidişleri, o gidişleri yok mu o gidişleri. Neyse… Bazen bir rüya, bazen unutulmuş bir fotoğraf, bazen sosyal medyada karşına çıkan geçmiş zamanda yapılan bir yorum.(Hadi yine iyisin günü güzel geçecek.. sabah sabah görmüşüz demek ki) Bir bakmışsın için sızlıyor, kanıyorsun.

En çok susanlar konuşur, çoğu insan bilmez bunu. En güzel gülüşlerde gizlidir en ağır yaralar. Bir ortama girdiğinizde gözleyin, en güzel gülende saklıdır en büyük acılar. Kapanmayan yaralar…Yazmakta bir susma biçimidir aslında. Kimi susar kendiyle konuşur, kimi yazar kâğıtla. Ben susanı, anlatmayanı dertsiz sanmam. Bilakis dertten konuşamıyor derim. Dertten o kadar çok boğulmuş ki anlatamıyor.

Ama sen bilirsin beni, ben seni sustuklarında anladım. Biz susardık, suskunluklarımız konuşurdu. Sustukların değil miydi, beni sana bağlayan? Ya da benim susmalarını anlamam değil miydi, seni, bana mecbur bırakan?

Bir sözüm vardı hep söylediğim; sadece aptallar kendisine faydalı şeylerden kaçar. Kaçıyorsan ya ben seni mutlu edemiyorumdur ya da aptalsındır. Bazen bazı fotoğraflara denk geliyorum. Senin, benim, bizim olduğumuz fotoğraflara. Sonraları çok fotoğraflarını gördüm senin, onun, sizin diyeceğim ama bilirsin inanmadığımı pek söyleyemem. Bir kere olsun gerçekten mutlu görmedim seni, siz olamadığınız fotoğraflarda. Kim bilir, belki yanılan, aptal olan benimdir, işime öyle geliyordur. Yüzyılın manipülasyon ustası var sonuçta karşında.

Yapamadım demek mi, yanıldım demek mi gururuna dokunan? Hangi gurur, mutluluktan daha çok önemli ki? Senin para hesabın kuvvetlidir. Söylesene kaç bin gurur, bir damla mutluluk eder. Merkez bankasındaki kurları boşver, gönül bankan ne diyor.

Fotoğraf demişken, şu korkudan sildiğin fotoğraflar var ya hani delete yapınca bir tuşla bilgisayardan sildiğin fotoğraflar. Silince geçmiyor muş değil mi? Bitmiyor muş. Keşke olsalardı sende, bakardın biz neymişiz. Çünkü uzaktan bakmak çok farklı oluyor. Diyorsun bunlar gerçek mi biz böyleyken nasıl koptuk. Ama inan bakması bile huzur veriyor, ne hayaller kurduruyor.Halının altı doldu taştı demi? Kaçınca kurtulunmuyor muş. Bu iş neye benzer biliyor musun? Yağmurda koşan mı az ıslanır, yürüyen mi, hesabına. Benim tanıdığım sen, kaçtıkça daha çok arayacaksın beni. Benden kaçmak, susuzluğunu deniz suyuyla gidermeye benzer. Ne kadar çok uzaklaşırsan o kadar çok ihtiyaç duyacaksın bana.  Manipülasyon mu kim bilir? Bilen sensin.

Kapa gözlerini şimdi hayal et; sinemadasın en arka, orta.

YAZININ ŞARKI TAVSİYESİ : ÖZGÜR TÜZER: SANA GELMEK İSTİYORUM.

AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

10
2 hisseleri, 10 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
10
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yüreğine sağlık harikaaa döktürmüşsün yine yüreğindwkileri..👍👍👍

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı