SON DAKİKA

Sevmek Şahsiyet Meselesidir Cinsiyet Değil

sad
Sevmek Şahsiyet Meselesidir Cinsiyet Değil

Bir şiir dinledim az önce. Diyor ki bir erkek kadınını ağlatmaz. Adamsa ağlatmaz diyor. Doğrudur ama kısmen doğrudur. Neden mi? Farkında mısınız? Hep kadın susarsa biter, kadın cevap vermezse gider, kadın saçını boya tırsa geçer. İyide bu dünyada erkek sevmek, kadın sevilmek için mi yaratıldı? Bu tarz şeyler o kadar çok dillendirilmeye başlandı ki sosyal medya vs, kitaplar bunlar üzerine yazılır oldu. Ve insanlar sürekli okuya okuya gerçeğin bu olduğunu sanmaya başladı.

Sakın ha dikkat!!! Ablalar, bacılar, kadınlar sakın ha! Bu aldatma caya kanmayın. İnsanlar bazı fiziksel özellikleri dışında aynı yaratılmıştır. Onda bile dikkat edin BİR BİRİLERİNİ TAMAMLAMAK üzerine yaratılmış. Diyor ki Yaradan; erkek olmadan kadın, kadın olmadan erkek tam değil. Tam olunca da neler olduğu malum kendilerine benzeyen başka, başka yaratıklar J. Yaradan bile birbirinize muhtaçsınız derken, kimin haddine bir cinsi sürekli kayırmak.

Siz kadınları sürekli ağlarken gördüğünüz için erkekleri ağlamaz mı sanıyorsunuz? Kadın bu konuda erkekten daha güçlüdür işte. Neden mi? O umursamaz çoğu zaman. Mekan, zaman fark etmez onun için. İhtiyaç duyuyorsa ağlar. İşte bu güçtür, kimseyi umursamadan duygularını dile getirmek. Ama erkek öyle mi ya. Daha doğar doğmaz başlar; erkek adam ağlamaz, erkek adam çok gülmez, çok affedersiniz ‘’karı gibi gülme’’ diye saçma sapan bir tabir bile var. Farkında mısınız? Bırakın ağlamayı, çok gülmek bile yasaklanmış erkek cinsine. Erkek babadır, evin direğidir derler ya hep, ERKEK BU KADAR YÜKÜN ALTINDA DÜNYANIN DİREĞİDİR ÇOĞU ZAMAN. Bu övgü cümlesi değil, şikayet cümlesidir bilinsin istedim sadece.

Gelelim yazının başındaki kısmen doğrudur cümlesine. Çünkü sevmenin erkeği, kadını olmaz. Sevmek yürek işidir sadece. Ve erkek ağlatmaz diye bir cümle olmaz, SEVEN AĞLATMAZ SADECE.

‘’Kalbin dişisi erkeği olmaz. İnsan insanı insanda tanır’’ demiş Dücane CÜNDİOĞLU. Ne güzel tanımlamış.

Benim de buna uygun bir sözüm var ama ağır gelebilir okuyuculara. Malum ben biraz ağzı bozuk bir şahısım. Mümkün mertebe yumuşatarak, anlamını kaybettirmeden yazmaya çalışayım. Sevmek; vücudumuzun ön tarafındaki organla yapılan bir eylem olduğu için bazıları karıştırıyor sanırım. Sevmek, vücudumuzun ön, sol, üst tarafındaki organ olan kalp, yürekle yapılan bir eylemdir. Vücudumuzun ortasındaki bazılarının sevmeyi, cinsiyete bağlayan organlar tuvalet ve cinsel ihtiyaçlar için kullanılır. Bunları karıştıranların, AŞKI BOKLAŞTIRMASI TABİ Kİ NORMAL.

Bundan sonra okuyacağınız cümleleri sakın cinsiyetçilik olarak algılamayın. Maksadım asla öyle bir şey değil, çok sevdiğim bir cümle sadece. Yanlış bilmiyorsam bir AZİZ NESİN sözü.

Kolayca akmaz bir erkeğin gözyaşları ama eğer erkek ağlarsa, asla sahte olmaz gözyaşları.

Sevmek yürekle yapılan bir eylemdir, ne erkeği olur ne de kadını.

                                                                                              AHMET KARADAYI

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Aralık 2018, 15:14

Çok Şey Yazıldığında Değilde,Hiç Yazılmadığında Anlarsın

İnsan bazen çok şey yazıldığında değilde,hiç bir şey söylenmediğinde anlıyor bütün her şeyi.Çektiği acıların hiç uğruna olduğunu, anıların hala gereksiz yere canını yaktığını. Aslında onda hiç var olmadığını, vakit harcanmak için, kendisinin harcanıldığını hiç bir şey yazılmadığında anlıyor. Bazen diyorum bırakayım yazmayı,değmiyor kimseye.Hiç olmayan sevdalar için neden yoruyorum elimi,en çok...

Devamını Görüntüle