SON DAKİKA

Doğum Günün Kutlu Olsun

love
Doğum Günün Kutlu Olsun

Bu gün senin doğum günün.  Hani klasik doğum günü mesajları vardır ya, doğum günün kutlu olsun, iyi ki doğmuşsun, iyi ki varsın diye.. İyi ama şimdi nasıl kutlarım ben senin doğum gününü? İyi ki doğmuşsun, iyi ki yoksun diye mi? Niye yoksun diye mi?  Ama yoksun diye mi? Sonuç hep aynı. İster topla, ister çarp iki tane iki dört ediyor ve o hep yok çıkıyor.

Bugün onun doğum günü, bu yazı her okundukça birinin, kutlayamadığınız, ya da kutlamadığınız birinin doğum gününe denk gelecek. Siz onun doğum gününde de hatırlasanız da o sizi hiç hatırlamayacak.  Mesela tesadüfen bir iş arkadaşıyla karşılaşsanız, bilmem kaç yıllık geçmişinizde olsa sizden tek kelime bahsetmediğini göreceksiniz. Daha dün hayatına girenlerden, yada yıllardır hayatında olup da bir boka yaramayanlardan sıkça, aşıkça bahsedilip, siz bir hiç olacaksınız. Örnek veriyorum adınız Şahap, ya da Çilem ama o gidecek NİHAT’ tan ya da EMİNE’ den bahsedecek. Ve siz bir kere daha hiç olacaksınız.

Garip bir duygudur bu doğum günü meselesi. Hani derler ya günler öncesinden düşünmeye başladım ne yapsam diye. İşte o bazılarında öyle olmaz. Dün doğum günüdür ve sen, seneye ne yapacağım diye düşünmeye başlarsın. Ama ona yine de yetmezsin, yetemezsin.

Tebrik mesajlarının kısası makbul olur derler. Bende kısa keseyim.

Doğum günün kutlu olsun. İyi ki seni tanımışım. Ve inanmayacaksın ama gerçekten mutlu olmanı ve mutlu kalmanı isterim. Çünkü en çok canımın yandığı dönemde bile hep senin canın yanacak mutsuz olacaksın diye korkmuştum. Sen beni sevmesen de işte böyle sevilmiştin. Umarım bundan sonra böyle sevip, sevilirsin.

Senin yok saydığın bir geçmişle vedalaşıyorum. Yolun demet, demet güllerle serili olsun dikensiz. Beni hiç almadığın yüreğin, güzelliklerle kalsın. Ben yine kurumuş, çölleşmiş toprakları yeşertmeye gidiyorum sonu hiç olmak olsa da. EYVALLAH

                                                                                                                                            AHMET KARADAYI

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Haziran 2019, 11:42

Ortaya Karışık Bir Yazı, Aynı Hayatım Gibi

Şöyle dönüp bakıp da ardıma, uğruna gönlümü yorduklarımın değmediğini gördüğümde insan bir kat daha yoruluyor. Sen şimdi bunu aşk meşk anlayacaksın ya, öyle anlama. Arkadaşlıktan, kardeşlikten tut yarenliğe kadar her ne varsa. Onca emek, onca değer boşunaymış gibi geliyor artık bana. Gerçekten seven zerre yok etrafımda. Lafta hepsi arkadaş,kardeş, aşık...

Devamını Görüntüle