1
1 Paylaş, 1 Puan

Bu gün senin doğum günün.  Hani klasik doğum günü mesajları vardır ya, doğum günün kutlu olsun, iyi ki doğmuşsun, iyi ki varsın diye.. İyi ama şimdi nasıl kutlarım ben senin doğum gününü? İyi ki doğmuşsun, iyi ki yoksun diye mi? Niye yoksun diye mi?  Ama yoksun diye mi? Sonuç hep aynı. İster topla, ister çarp iki tane iki dört ediyor ve o hep yok çıkıyor.

Bugün onun doğum günü, bu yazı her okundukça birinin, kutlayamadığınız, ya da kutlamadığınız birinin doğum gününe denk gelecek. Siz onun doğum gününde de hatırlasanız da o sizi hiç hatırlamayacak.  Mesela tesadüfen bir iş arkadaşıyla karşılaşsanız, bilmem kaç yıllık geçmişinizde olsa sizden tek kelime bahsetmediğini göreceksiniz. Daha dün hayatına girenlerden, yada yıllardır hayatında olup da bir boka yaramayanlardan sıkça, aşıkça bahsedilip, siz bir hiç olacaksınız. Örnek veriyorum adınız Şahap, ya da Çilem ama o gidecek NİHAT’ tan ya da EMİNE’ den bahsedecek. Ve siz bir kere daha hiç olacaksınız.

Garip bir duygudur bu doğum günü meselesi. Hani derler ya günler öncesinden düşünmeye başladım ne yapsam diye. İşte o bazılarında öyle olmaz. Dün doğum günüdür ve sen, seneye ne yapacağım diye düşünmeye başlarsın. Ama ona yine de yetmezsin, yetemezsin.

Tebrik mesajlarının kısası makbul olur derler. Bende kısa keseyim.

Doğum günün kutlu olsun. İyi ki seni tanımışım. Ve inanmayacaksın ama gerçekten mutlu olmanı ve mutlu kalmanı isterim. Çünkü en çok canımın yandığı dönemde bile hep senin canın yanacak mutsuz olacaksın diye korkmuştum. Sen beni sevmesen de işte böyle sevilmiştin. Umarım bundan sonra böyle sevip, sevilirsin.

Senin yok saydığın bir geçmişle vedalaşıyorum. Yolun demet, demet güllerle serili olsun dikensiz. Beni hiç almadığın yüreğin, güzelliklerle kalsın. Ben yine kurumuş, çölleşmiş toprakları yeşertmeye gidiyorum sonu hiç olmak olsa da. EYVALLAH

                                                                                                                                            AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
1 Paylaş, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı