4
14 hisseleri, 4 Puanlar

Herkesin ağzındaki büyük gün geldi çattı. Yaşasın sevgililer günü geldi.Ne yani bugün daha çok mu seviyor herkes birbirilerini. Yada kimin daha çok mu, sevdiği belli oluyor. Daha çok değil 10 yıl önce sadece gençlerin telaşesiyken, daha çok tüketim,daha çok alışveriş için birden bire herkesin derdi oldu. Ve her alanda olduğu gibi bu konu içinde sosyal medyada sidik yarıştırmalar. Çiçekler, bücükler 🙂 tek taşlar… Taş ne kadar büyükse, sevgi o kadar kocaman oluyor    muşşşşşşşş. Farkında mısınız bilmiyorum ama bu yüzden bir sürü gerçek anlamda seven zor durumda kalıyor. Kimi altta kalmayayım, aman arkadaşına, akrabasına, anasına yapılmış diye maaşını veriyor. Koca bir ayı aç geçiriyor. Sen sevmeyi tek güne bağlarsan,geriye kalan 364 gün için sesini çıkarmayacaksın.

Senin halinden anlamayan seni sevmiyordur zaten sen niye yırtıyorsun bi taraflarını. Sevgiyi bir güne indirgeyen geri zekalılar, bırak seni sevmeyi, sevmek ne? ne bilsin..Sevginin günümü olur? Bir saniye bile sevmeyen den kime yar olmuş ki sana yaren olsun. Sevmek fedakarlık gerektirir tümcesindeki fedakarlık bir ay aç gezmek el alemle sidik yarıştırmak, taş yarıştırmak değildir. Normal zamanda 10 tl ye almadığın güle 30 tl vermek hiç değildir. Bunun adına sevmek değil enayiyi kullanmak denir. Sen enayi olursan, elbet kullananda olur. 365 günde bir gün değildir sevmek. Asla alınan hediyenin değeri ile parasıyla ölçülmez. Ummadığı anda al bir buket çiçek git yanına. Yada yolda giderken gir bir bahçeye çal bir adet gül elini kanata kanata. Denemesem sana da yap demem. Korkma kimse haram etmez bir dal çiçeği sevdalına verdi diye sana. Hem kim demiş hep erkekler çiçek verir kızlara diye..

Sevmek fedakarlık gerektirir, doğrudur.Fedakarlık onun durumuna,onun hayatına,köstek değil destek olmaktır.

EYYY SEVEN!!! SEVMEK;KARNINIZI DOYURACAĞINIZ PARAYLA,ÇİÇEKÇİ KUYRUĞUNDA 10 LİRALIK GÜLE 30 LİRA. YÜZÜĞÜN ÜSTÜNDEKİ KOCAMAN TAŞ OLMASI DEĞİL KALBİNDE TAŞ OLMAMASIDIR…

SEVMEK; İKİ BEDENDE TEK CAN OLMAKTIR. HER GÜNÜN SABAHINA ONUNLA UYANIP, ONUNLA UYUMAKTIR. SEVMEK YANINDA OLMASA DA, AKLINDA VE KALBİNDE OLMASIDIR….


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
14 hisseleri, 4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı