SON DAKİKA

Depremler Oluyor Kalbimde

sad
Depremler Oluyor Kalbimde

İnsan bir kere kırılır, iki kere kırılır bir kalp aynı yerden kaç kez kırılır? Bir kalp bu acılara ne kadar dayanabilir? İşin garibi alıştım sanıyorsun ya alışamıyorsun. Aynı acıları, hatta kat kat fazlasını tekrardan yaşıyorsun. Reenkarnasyona bile bazen inanmaya başlıyorsun. Ben diyorsun daha önceki hayatımda bunlara ne yaşattım da bana bunların bedelini ödetiyorlar. Aklın hayalin almıyor, sen o kadar kötü bir şey yapmasan, yaşatmasan sana bunu yapmazlar diyorsun. Hiçbir insan durup dururken yakmaz senin canını diyorsun.

Yakıyorlar, yıkıyorlar, ağlatıyorlar ve gidiyorlar. Sonra gelenler bir harabe buluyor.

Harabe halinle bile canım yandı, can yakmayayım diye düşünüyorsun. Düşünüyorsun düşünmesine de seni düşünen gene yok, yine yok. İnsan sırf kendi bildiği için acısını başkasına çektirmek istemiyor. Damdan düşenin halinden yine damdan düşen anlıyor. Ama bazıları öyle değil, ben çektim o da çeksin diyor. Ben dayanabiliyorsam herkes dayanır diyor. Ama o iş öyle olmaz ki iki gözüm. Sen birinin yerine acı çekme diye o söz, başkası sana acı çektirdi git sende başkasına çektir dene bakalım nasıl oluyor diye değil ki.

Ortalama 5 şiddetinde depremle yıkılmaya başlar binalar.

Sahi hiç düşündünüz mü? KAÇ ŞİDDETİNDE SARSINTIYA,KAÇ KERE KIRILMAYA DAYANIKLIDIR KALPLER?

Benim ki sarsıldı, sarsıldı durmadığına göre daha yıkılmadı sanırım. Ama çok da uzak değil yıkılması. Katkısı olan herkes kına yakar o zaman.

Hirai ZERDÜŞ : SARHOŞ  tavsiyem bu yazı için.

AHMET KARADAYI

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Aralık 2019, 11:39

Aşk Tohumu-3 Geçmişten Karalamalar

Aşk tohumu 1- ve 2 Geçmişten karalamaları okuduktan sonra başlayın derim bu yazıyı okumaya. Onun kokusunu duymak başkasından, sokak ortasında. Nasıl da tuhaf oluyor değil mi? İnsanın ayaklarının canı kaçıyor, can havliyle kaçarcasına uzaklaşmak çabası boşuna.  O kokuyu başkasından duymayı bile ihanet saydık biz be. Sanki bir ona özel üretilmiş...

Devamını Görüntüle