“Dünyayı değiştirmek için kullanabilecek en güçlü araç eğitimdir.” Sözüyle yola çıkan Türk Kızılay’ı diğer konularda da olduğu gibi eğitim konusunda da faaliyetlerini sürdürmekte. Köy okullarında ulaşım zorluğu geçim sıkıntıları vs. gibi bir çok durumdan dolayı okullarına gidemeyen eğitim göremeyen öğrencilere yardımlarda bulunuyorlar. Bu faaliyetler şu şekilde;

Burs Destekleri“Burs Destekleri” ile geleceğe yön verecek eğitimli nesillerin yetişmesine destek olmak ve ülkemizin nitelikli insan kaynağına olan ihtiyacının karşılanmasını sağlamak amacıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs yardımı yapılmaktadır.

Kırtasiye Seti Bağışı“Kırtasiye Seti Bağışı” ile temel ve ortaöğretimde öğrenim gören ihtiyaç sahibi yetim, öksüz, gazi ve şehit yakını öğrencilerin, eğitim kalitesini artırmaya yönelik temel eğitim materyalleri karşılanmaktadır.

Benim Okulum Projesi“Benim Okulum Projesi’’ ile maddi imkânsızlıkları bulunan ve temel ihtiyaçları eksik olan köy okullarının fiziki ortamlarını düzeltmek ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte, köy okulu öğrencilerine ayni ve nakdi yardımlarda bulunulmaktadır.Özel Eğitim Sınıfları“Özel Eğitim Sınıfları” ile, birçok konuda destek ve bakıma daha fazla ihtiyacı olan otizmli, down sendromlu veya zihinsel engeli bulunan özel çocuklarımıza destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla eğitimleri için sevgi dolu “Özel Eğitim Sınıfları” açılmaktadır.

Kolide Ne Var Projesi“Kolide Ne Var Projesi’’ ile Türkiye’nin dört bir yanındaki köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitimlerine odaklanabilmelerini sağlamak amacıyla mont, bot, kazak, pantolon vb. ayni yardımlar ulaştırılmaktadır.

Yayın Şartlı Bağış Projesi“Yayın Şartlı Bağış Projesi” ile 3-6 yaş arasındaki çocuklarımıza yardım etme alışkanlığı kazandırmak, gönüllülük, afetlere hazırlık ve güvenlik konularında bilinçlendirmek amacıyla eğitici materyaller üretilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
kenankalin

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı