1
1 Paylaş, 1 Puan

Kırık Cam Teorisi

Bir daha asla sesini duymayacağın kişiyi rehberinde tutmak israftır. Ya da hayatın boyunca karşılaşmayacağın birinin fotoğraflarını saklamak aptallık. Gözüne sokmaya çalıştığı şeylerle yetinmeyi bırakacaksın bu hayatta. Birisi bana sen çok affedicisin demişti. İnsanlar genelde böyledir işte, sen affediyorsun diye yapmaya devam ederler. Bilmezler ki bardağı taşıran da küçük bir damladır. Birileri bir yere çöp attıysa, sırf orada çöp var nasıl olsa diye başkaları da atar. İnsan ilişkileri de böyledir işte, kırık tarafınızı gösterirseniz daha çok kırarlar.

Kırık cam teorisi: Buna göre bir binanın çoğu camı kırıksa insanlar diğerlerini kırmakta çekinmezler ve bunu suç olarak görmezler. Hayat da buna benzer, insanlara kırıklarımızı gösterdikçe kırmaktan çekinmezler.

Sizinle konuşmaya tenezzül etmeyen biri, sizin numaranızı niye silmez? Vazgeçemediği için mi? Özleyip, özleyip baktığı için mi? Size 1 dakikası olmayan biri, sizi sadece 112 acil yardım olarak görür. Hani herkesin evinde bir gün lazım olur diye bir kenara atılan, yüzüne bile bakılmayan eşyalar vardır ya, hah işte siz o eşyalar gibisiniz onun için.

İnsan bazen gördüğü rüyaları çok abartıyor sanırım. Gereksiz yere gözümüzde büyüttüklerimiz, gönlümüzde de çok büyümüş. Yaşananlar, paylaşılanlar sadece bizim için önemliymiş. Unutmayın! Yanınızdayken kıymet bilmeyen, sonrada bilmez. Saçma sapan kitaplara, filmlere, şarkılara, yollara, fotoğraflara anlam yüklemenin gereği yok. Biz sadece, kimsesi olmayanın can sıkıntısını gideren bir oyuncağı olduk. Hem ne demişler; körün gözü açıldığında kırdığı ilk şey bastonudur.

Bırakın, ay tutulsun, güneş tutulsun, insan insana tutulmasın. Her tutulmada vardır bir karanlık taraf. Her ilişkinin sonudur, biri yalancı, diğeri yabancı. Ama seven hep yaralı.

Yazının şarkı tavsiyesi: HİRAİZERDÜŞ: şu benim ağlayan gönlüm

YAZAMAYAN: AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
1 Paylaş, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı