4
1 Paylaş, 4 Puanlar

Herkesin gündemini dolduran Corona virüsü yüzünden evde kaldığımız bu dönemde çoğu kişi izleyecek bir şeyler arıyor.İşte karşınızda can sıkıntınızı giderecek 8 keyifli film…

8. Nebraska (2013) – IMDB: 7.8

2013 yapımı olan dram ve komedi türündeki bu filmin başrollerinde Bruce Dern, Will Forte, June Squibb gibi isimler yer alıyor. Woody Grant, yaşlanmaya başlamış alkolik bir baba karakteridir. Piyangodan büyük ödülü kazanması sonucu ödülünü almak için Montana’dan Nebraska’ya doğru uzun bir yolculuğa çıkma kararı alır. Etrafındaki kimse onun ödülü kazandığını ciddiye almazken genç oğlu bu yolculukta babasına eşlik etmeye karar verir. Eğlenceli bir yol filmi olan Nebraska size evde yalnızken keyifli bir 2 saat yaşatacak filmler listemize girmeyi başardı.

 

7. The Goonies – (1985) – IMDB: 7.8

Başrollerinde Sean Astin, Josh Brolin, Corey Feldman gibi isimlerin yer aldığı şirin mi şirin bu filmin yönetmenliğini ise Richard Donner üstlenmiştir. Konumuza uygun olarak bu filmde de çevresiyle uyumsuz bir grup genç birlikte geçirecekleri son birkaç günde eve kapanıyor. Yepyeni ve eğlenceli bir uğraş peşinde olan bu gençlerin her biri diğerinden çok uzak karakterlerdir. Kahramanlarımız bir gün tavan arasında tanınmamış bir korsan tarafından yazılan gizemli bir hazine haritasıyla karşılaşırlar ve olaylar gelişir. Ev hapsi de konumuzken böyle bir filmin içinde hissetmek izleyenlere kesinlikle keyifli anlar yaşatıyor.

 

6. Moonrise Kingdom (2012) – IMDB: 7.8

2012 yapımı komedi ve dram türündeki Moonrise Kingdom filminin başrollerinde Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray gibi başarılı oyuncular yer alırken yönetmenliğini ise usta isim Wes Anderson üstleniyor. 2012 Cannes Film Festivali’nin açılış filmi olan bu film, küçük bir kasabadan kaçan genç aşıkları ve onları bulmak için seferber olan kasaba halkının maceralarını anlatıyor. Evde karantina altındayken bu ve bütün Wes Anderson imzalı filmler sizi asla izlediğinize pişman etmeyecek diyebiliriz.

 

5. As Good As It Gets – Benden Bu Kadar (1997) – IMDB: 7.8

 

Yönetmenliğini James L. Brooks’un üstlendiği filmin başrollerinde Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear gibi isimler yer alıyor. Zaman kaybı olmayacağına emin olarak önerdiğimiz dramatik komedi türündeki Benden Bu Kadar filmi  psikolojik rahatsızlığı olan, saplantılı ve sivri dilli bir aşk romanı yazarının hayatına odaklanıyor. Mutsuzluğu kaderi olarak gören üç kişinin yollarının kesişmesi üzerine gelişen maceraların ivmesini arttırdığı film ilginç karakterleri anlatış tarzıyla da kesinlikle beğeninizi kazanacak!

4. Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım (2006) – IMDB: 7.9

 

Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı tatlı mı tatlı bu film, en sıkıcı günü bile keyifli hale getirebilir. Bir Amerikan yol komedisi olan Küçük Gün Işığım, derin insani mesajlar da taşıyan başarılı bir aile komedisidir. Ailelerinin en küçük bireyinin hayalini gerçekleştirmek için eski bir minibüse doluşup California’ya doğru yola çıkan kahramanlarımızın başına gelenler kesinlikle izlemeye değer!

3. Big Fish – Büyük Balık (2003) – IMDB: 8.0

Big Fish | Sosyal Eleştiri

 

Ewan McGregor, Albert Finney, Jessica Lange gibi başarılı isimlerin başrollerinde boy gösterdiği Tim Burton filmi, eğer izlemediyseniz kesinlikle zaman kaybı olmayacak muhteşem filmlerden birisidir. Daniel Wallace’ın kitabından uyarlanan Büyük Balık, kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olan babasını görmek için aile evine dönen William Bloom’un hikayesine odaklanmaktadır. Babasını daha yakından tanımak isteyen Bloom, efsanevi bir kişilik olan babasının hayatına dair öyküler toplamaya başlar. Nefes kesici bir hikayeye sahip bu film puzzle’ın parçalarını birleştiriyor hissi verirken zamanın nasıl aktığını anlamayacaksınız.

2. Groundhog Day – Bugün Aslında Dündü (1993) – IMDB: 8.1

Yönetmen koltuğunda Harold Ramis’ın oturduğu Bugün Aslında Dündü filminin başrollerinde ise Bill Murray, Andie MacDowell, Stephen Tobolowsky gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Evde oturarak geçirdiğiniz bir günde kesinlikle çok keyifli bir tercih olabilecek bu film, nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan bir adamın maceralarını anlatıyor. Groundhog Day şenliklerini görüntülemek için Pennsylvania’daki Punxsutawney kasabasına gönderilen bir hava durumu spikeri Connors’ın başına gelenleri izleyeceğiniz bu tatlı film hayatının kadınının kalbini yeniden kazanmaya çalışan o adamı size çok keyifli bir dille anlatıyor.

1. Good Will Hunting  – Can Dostum (1997) – IMDB: 8.3

Can Dostum - Good Will Hunting - Beyazperde.com

Başrollerinde Chris Britton, Matt Damon, Robin Williams gibi başarılı oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Gus Van Sant oturuyor. Bir matematik dehası olan Will Hunting, geçmişinde fazlaca acı çekmiş bir gençtir. Arkadaş çevresi ve geçmişinden bağını koparamadığı olaylar yüzünden başı sürekli belaya giren Hunting’i Matematik Profesörü Lambeau’nun keşfetmesi üzerine hayatında bir şeyler değişecektir. Anlayışlı ve sabırlı profesörün onu bu hayattan kurtarmak için iki şartı vardır. Birincisi matematik derslerine katılması ikincisi ise terapiye başlamasıdır. Tüm ruhsal problemlerinin üstesinden gelme aşamalarına şahit olduğumuz gencin aşkla tanışması da filmin içimizi ısıtan detaylarından birisi!

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
1 Paylaş, 4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Efe Karadayı

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı