SON DAKİKA

Güvendiğimiz Dağlara Karlar Yağdı

sad
Güvendiğimiz Dağlara Karlar Yağdı

Kış geldi, havalar soğudu ya; herkes kar ne zaman yağacak derdinde. Havalar soğudu, kar soğuğu bu, yükseklere yağmış. Sanki kar sadece kışın yağıyormuş gibi. Bu yaşıma kadar her mevsim karı gördüm ben. O kadar çok yağdı ki güvendiğim dağlara.Yüreğim buz kesti diyeceğim ama tam tersine yandı, yandı, kül oldu.Küllerinden yeniden doğdu,yine kül oldu.Yaralarımı açtım,niye biliyor musun? Aynı yerden sen de kanatma diye.Sanki ben bunu dememişim gibi kör bıçakla vurdukça vurdular.Bazen soruyorum kendime,şeytan mı daha kötü,yoksa şeytanı anlatıp şeytanın yaptığını yapanlar mı?Kırılma diyorlar birde sanki çok da umurlarındaymış gibi.Öyle bir zamanda yağar ki bazen kar,baharda çiçek açan ağaçların üzerine yağdığı gibi.Kurutur dallarını, meyvelerini, beklentilerini,GÜLÜMSEMENİ.
Gün gelecek elbet,kimsenin ahı kimsede kalmaz.Kar yağan dağlarda,sosyeteler gibi kayak yapamasak da kızak kayarız naylon poşetlerle.
Sahi karın yağması için havaların soğuması şart mı? Bu kadar vefasızın, değmeyenin olduğu dünyada…


Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Şubat 2019, 21:42

Çok Kullanılmış Çok Adet Vicdan Aranıyor

Keşke vicdanların da bir uyarı sistemi olsa.Bak şunu kırdın,bunu üzdün, onun canını yaktın diye uyarı gelse. Yada kemik nasıl kırılıyorsa,kas nasıl sıkışıyorsa ters bir hareket yaptığımızda vicdanımızda cızzzzz etse. Vicdanları sızlamak diye bir tabir ama adı var kendi yok bu devirde. En azından çoğu bedenin içinde yok olmuş bir şekilde....

Devamını Görüntüle