SON DAKİKA

Güvendiğimiz Dağlara Karlar Yağdı

sad
Güvendiğimiz Dağlara Karlar Yağdı

Kış geldi, havalar soğudu ya; herkes kar ne zaman yağacak derdinde. Havalar soğudu, kar soğuğu bu, yükseklere yağmış. Sanki kar sadece kışın yağıyormuş gibi. Bu yaşıma kadar her mevsim karı gördüm ben. O kadar çok yağdı ki güvendiğim dağlara.Yüreğim buz kesti diyeceğim ama tam tersine yandı, yandı, kül oldu.Küllerinden yeniden doğdu,yine kül oldu.Yaralarımı açtım,niye biliyor musun? Aynı yerden sen de kanatma diye.Sanki ben bunu dememişim gibi kör bıçakla vurdukça vurdular.Bazen soruyorum kendime,şeytan mı daha kötü,yoksa şeytanı anlatıp şeytanın yaptığını yapanlar mı?Kırılma diyorlar birde sanki çok da umurlarındaymış gibi.Öyle bir zamanda yağar ki bazen kar,baharda çiçek açan ağaçların üzerine yağdığı gibi.Kurutur dallarını, meyvelerini, beklentilerini,GÜLÜMSEMENİ.
Gün gelecek elbet,kimsenin ahı kimsede kalmaz.Kar yağan dağlarda,sosyeteler gibi kayak yapamasak da kızak kayarız naylon poşetlerle.
Sahi karın yağması için havaların soğuması şart mı? Bu kadar vefasızın, değmeyenin olduğu dünyada…


Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Mart 2019, 22:19

Güneş Açmış Bu Şehirde Bahar Gelmiş Diyor Birileri

‘’Güneş açmış bu şehirde, bahar gelmiş diyor birileri. Bir insan bu kadar mı belli eder geldiğini…’’  diye yazdığımda anlamalıydım aslında iş işten geçmiş olduğunu. Şimdi diyeceksin ki ne alaka. Çok alaka be kardeş, çok alaka. 20 gün aralıklarla yağan ama asla karın eksik olmadığı şehirde, müthiş bir güneş açıyorsa şubat...

Devamını Görüntüle