0
2 hisseleri

Bundan birkaç yıl önce bir kitapla tanıştım. Dan Brown ” Cehennem ”. Dünya nüfusunun fazla olması ve kaynakların yetersiz oluşu sebebi ile salgın hastalık yoluyla nüfus planlaması yapılıyordu. Öylesine bir serüven , öylesine bir işleyiş. Hani o tek solukta okunası kitap. O zaman okurken uzak gelmeyen bir teoriydi bu. Esasında böyle bir dokunuş gerekliydi veya bekleniyordu.Dünyanın nefes alması gerekiyordu. Her şeyi tüketme sorunsalı vardı insanoğlunun çünkü.
Şimdi yıl 2020. Dünya tuhaf bir salgının pençesinde. İspanyol gribi , veba , ebola.. Tarih boyunca yaşandı böylesi olaylar. Tanrının bir cezası mıydı yoksa insanların güç savaşı mı ? Neticede veba Avrupa ülkelerince kullanılmamış mıydı sömürge olan milletlere karşı ? Savaşlar kılıçtan çıkıp silaha , hastalıklara yönelmemiş miydi? Şimdi ise korona. Nasıl başladı bilinmez ,teoriler var elbet. Kimine göre Çin de bir yarasa , kimine göre 5G teknoloji , kimine göre Amerik’nın laboratuvar üretimi . Sorun bence neden ya da nasıl olduğu değil. Sorun bence insanoğlu bunu hak ediyor mu ?

Ellerimizle kendi sonumuzu ,kıyametimizi mi hazırlıyoruz ? Doğa kendini böyle mi koruyor bizden ? Kendi ekolojik dengesini böyle mi kuruyor? En zengin , en güçlü ülkeler bile çaresizken güçlü kim onu mu gösteriyor ? Çaresiz kalmak nasıl mı diyor ? Hiç kıymeti bilinmeyen sunduğu oksijeni bile ortalama 8 cm lik endotrekeal tüp yardımı ile entübe edilip almaya çalışmayı mı gösteriyordu ?
Hala yıl 2020. Şimdi bence doğanın , dünyanın , nefes almanın , yeşilin , mavinin ,özgürlüğün kıymetini bilip yeni başlangıçlara teşekkür edebilme vakti. Geride kalanlarla , sağlıcakla kalanlarla …


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
2 hisseleri

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Seyyah

Altın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı