1
12 hisseleri, 1 Puan

İster Şarkı De İster Dua, Sende Ağla

“Verdiği hasarın farkında olmayan insana neyi, nasıl anlatacaksın? Bir kere ben, sana bunu nasıl yaptım, ben sana neler söyledim, nasıl bu hale geldik diye üzülmeyen, hatayı tek taraflı arayan, bir kere kaybetme korkusuyla eli ayağına dolanmayan insana neyi anlatacaksın? Söylenecek, söylenen onca kelime, onca söz neye yarar ki? Toz konduramadığınız ruhunuzun, küllerini toplayacak kimseniz olmadığında anlayacaksınız yalnızlığın soğuğunu. İşte bu yüzden tek bir kelime dahi etmeyeceğim. Etsem ne fayda? Sahi benden başka duyan var mı sesimi?’’

Bu cümleleri okuyunca aslında yazacak pek bir şey kalmıyor. Gönlü kör, sağır olana ne söylesek yazsak faydasız.  Vicdanı olmayana neyi anlatacaksın? Nereden biliyorsun diyecekler vicdansız olduğunu. Vicdanı olsa kendine yapılanı, yaşatılanı sana yaşatır mıydı? Duygularını kullanır mıydı? Oyuncak gibi oynar mıydı?

Bu satırlar ona, ya da benzerlerine değil. Dedim ya gönlü kör, sağır olana yazmam daha bir şey. Ben yazmayı bir çeşit tedavi gibi kullanıyorum. Zehrimi akıtıyorum gönlümün, olur da sonra gelen olursa zehirlenmesin. Onlar gibi düşmeyeyim, kimsenin duygularını kullanacak kadar aşağılık olmayayım diye.

Ya bir insan, dünyanın en kötü şeyini yapıp özür bile dilemek yerine daha nasıl kendini haklı çıkarma çabasına girer. Böyle biri bir kalp, vicdan, ruh taşıyabilir mi?

Ne yani şimdi ikimiz aynı cehennem de mi yanacağız? Biz onunla, onun gibilerle. Ben bunu bile kendime haksızlık sayarım. Cehennemi hak etmedim demiyorum ama onun gibilerle aynı cehennemde olmamalı. Şeytanla razıyım aynı cehennemde yanmaya. Şeytan derken yazıların başkahramanı değil gerçek şeytan. Zaten diğer şeytan nasıl beddua ettiyse artık ustasını göndermiş bana.

İnanın kaybedilince anlaşılır her şeyin değeri. Ama gerçekten kaybettiğini fark ettiğinde. Her şey çok geç olduğunda, gönül kapıları kapandığında. Onlar sanıyorlar ki hep böyle sevecekler, her ihtiyacım olduğunda hep yanımda olacak, canım istediğinde oynarım. NAH OYNARSIN.

Dedim ya bu sözler ona, onun gibilere değil. Çünkü onlar gerçekten anlayamazlar. İnsanlık ne? vicdan ne? sevmek ne? Sorsan çok sevmişler çok acı çekmişlerdir. SİKTİRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR LAN deyip geçin gidin.

ALBERT CAMUS’un dediği gibi ‘ SİZİ YIPRATAN İNSANLARDAN SESSİZCE UZAKLAŞIN’

Onlar bunu fark ettiğinde siz onları göremeyecek, duyamayacak kadar uzakta olacaksınız.

‘İSTESELER CANIMI VERECEĞİM BİRÇOK İNSANI HAYATIMDAN ÇIKARTTIM. ÇÜNKÜ YOKLUKLARINA ÜZÜLMEK, VARKEN YAPTIKLARINA ÜZÜLMEKTEN DAHA KOLAY.’

Bu yazının şarkı tavsiyesi HAKAN ALTUN: SENDE AĞLA. (İSTER ŞARKI DE İSTER DUA,SENDE AĞLA)

VE SİZE ŞARKILARLA İLGİLİ KÜÇÜK BİR TAVSİYE, BİRİLERİNE AŞK ŞARKILARI GÖNDERİYORSANIZ DİNLERKEN BAŞKASINI DEĞİLDE SİZİ DÜŞÜNECEK OLANLARA GÖNDERİN. HAYATINIZDA VARMIŞ GİBİ YAPIP HİÇ OLMAYANLARA VE OLMAMALARININ HESABINI SİZDEN SORANLARA, VE SİZE HİÇ GELMEYENLERE DEĞİL.

Tüm Yazıları Okumak için TIKLAYINIZ


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
12 hisseleri, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı