SON DAKİKA

Ülkemizdeki Okuma Oranları Doğru mu?

cool
Ülkemizdeki Okuma Oranları Doğru mu?

Ülkemizde ki bir kesim az okumamızdan şikayetçi. işin garibi hiç okumayanlar da şikayetçi.Peki gerçekten öyle mi?Rakamlar ne kadar güvenilir? Bu rakamlar bence ülkemizde yanıltıcı.
Çünkü biz millet olarak bir gazete alırız aynı gazeteyi bir günde yüzlerce kişi okur.Kahvelerde, kuaförlerde, berberlerde, buna benzer iş yerlerinde aynı gazeteyi yüzlerce farklı kişi okur. Kitaplar arkadaşlar arasında değişir,sahaflardan alınır verilir. Maalesef de en çok korsan baskılar alınır. Çünkü kitaplar pahalı demeyeceğim çünkü bazı emeklerin değeri maddi olarak ölçülemez, sadece ülkemizde ki gelir durumu öncelikli ihtiyaçlarımızı doğru dürüst karşılayamadığı için kitapları az paraya yada bedavaya nasıl getirebiliriz onun derdindeyiz.
Ülkemizde okuma sayısının az olduğu doğrudur,ama verilen rakamlar kadar düşük değildir. Verilen rakamların en az 3-4 katıdır.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Kasım 2019, 20:49

Ceviz kurdunun hikayesini daha önce duydunuz mu?

Ceviz kurdunun hikayesini daha önce duydunuz mu? Ceviz kurdu zayıf ve cılız bir halde iken gözüne kestirdiği bir cevizin kabuğunda bir delik açar… İçine girer ve cevizin içini sanki yarın yokmuşcasına bir hırsla yemeye başlar. Yedikçe yer, yedikçe yer… Fakat sonra bu kurtçuk şişmanlamaya başlar. Karnı büyür. Hareket edemez olur....

Devamını Görüntüle