3
1 Paylaş, 3 Puanlar

Sel Felaketi

Her sene olduğu gibi yine bu senede Karadeniz sel felaketini yaşadı. 8-9 Temmuz tarihlerinde yaşadığım şehir Bartın başta olmak üzere Zonguldak, Düzce, Ordu ve daha birçok şehir sular altında kaldı. Can kayıpları var, son anda kurtarılanlar var. Ciddi mal kayıpları var sadece şahsi kaybım 1,5 milyon. (Umarım mal kategorisinde olan hayatımın kıyısında köşesinde yer alan insancıklarda kayıplarım arasındadır.)

Her şey Allah’tan ölümde, yaşamda, canı verende, malı verende o, alacak olan da. Ama insanı bu kayıplardan daha çok etkileyen, üzen bir şey var. Yanındaymış gibi görünüp yanında olmayan insanlar. Sadece menfaati, işi varken sana selam verenler, kıçının dibinden ayrılmayanlar, o esnada sıçsan bokunu yiyip ne güzelmiş be diyecek olanlar bir nasılsın diye sormayı, geçmiş olsun demeyi çok gören insancıklardır. Azra Akilah Kohen AEDEN isimli kitabında insanlar için İNSANSILAR diye bahsediyor. Ne kadar da haklıymış meğer.

Kendi çöpü zarar görse kıçını yırtacaklar sözde arkadaş, dost, abi, kardeş, sevgili her ne sıfatla olursa olsun hayatınızda olanlar sizin milyonlarınız gitse umursamazlar. Hani bir söz var ‘mahalle yanarken orospu saçını tararmış’ onlarda öyle işte. Daha 5 ay önce ülkemiz çok büyük bir deprem felaketi yaşamışken o zaman İNSANLIKTAN SÖZ EDEN İNSANSILARI GÖRDÜK.

Ne demiş ünsüz düşünür AHMET KARADAYI ‘ Başkalarının acılarını hisseden insan, sadece kendi acısını hissedense HAYVANDIR’

Ne demiş ünlü düşünür MAHSUN KIRMIZIGÜL ‘Yıkılmadım ayaktayım, dertlerimle baş başayım, Zalimlere kötülere ve de şerefsizlere Yenilmedim buradayım’.

YAZAMAYAN: AHMET KARADAYI

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
1 Paylaş, 3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı