3
3 Puanlar

Denemeniz Gereken En İyi Linux Uygulamaları

Çoğu Linux dağıtımının en büyük avantajlarından biri, uygulamaların çoğunun ücretsiz ve açık kaynak olması. Çoğu ev kullanıcısı için bu süper bir durum.

Peki çoğu Linux’un kurmak isteyeceği uygulamalar nelerdir? Neyse ki, birçok Linux dağıtımı, Windows ve Apple masaüstlerinde olduğu gibi bir dizi temel yazılım paketiyle birlikte gelir. Bu, gerçekten neye ihtiyacınız olabileceğini bulmak için çok fazla zaman harcamamanız gerektiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, Linux yazılımı sürekli gelişmektedir ve üzerinde çalışmak için kullanılan yazılımlar da öyle. Birlikte verilenler için güncellemelerin yönetilmesi kolay olsa da, muhtemelen hepsi dahil olmayabilir.

Bu nedenle, burada Linux deneyiminizin diğer işletim sistemlerinden aşağı kaldığını göstermemek adına Linux işletim sisteminin en iyi uygulamalarına bakacağız.2020’de Denemeniz Gereken En İyi Linux Uygulamaları

1. Synaptic

2. VLC Media Player

3. Mozilla Firefox

4. GIMP

5. Deluge

6. Thunderbird

7. LibreOffice

8. Pidgin

9. ClamAV

10. Audacity

Ayrıca bu uygulamaları bakmayı unutmayın :

Shotcut

Sadece GNU / Linux için değil, macOS ve Microsoft Windows için de kullanılabilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir video editörüdür. 4K dahil en yeni video ve ses formatlarını destekler ve çok çeşitli video ve düzenleme efektleri içerir.

Clementine Music Player

Kayıtlı müzik kitaplığınızı düzenlemenizi ve müzik aramanızı sağlayan başka bir çoklu platform medya uygulamasıdır. Ayrıca, CD’leri çalmak ve çalma listeleri oluşturmak ve Spotify’dan internet radyo istasyonları çalmak için de kullanılabilir. Ayrıca Android telefonunuza bağlayabilir ve telefonunuzu uzaktan kumanda olarak da kullanabilirsiniz.

VirtualBox

Linux da dahil olmak üzere platformlar arası destek sağlayan açık kaynaklı bir sanallaştırma makinesidir. Oracle’a ait olmasına rağmen, hala piyasadaki tek ücretsiz profesyonel sanallaştırma ürünü olmaya devam ediyor. Ayrıca DOS ve Windows 3 gibi eski sistemler de dahil olmak üzere çok çeşitli işletim sistemlerinde çalışır ve ayrıca Solaris ve OpenBSD içerir.Visual Studio Code

Microsoft’un kodlama için ücretsiz metin editörüdür ve şimdi sadece Windows için değil, aynı zamanda macOS’un yanı sıra Linux’un Debian ve Red Hat aileleri için platformlar arası destek sağlar. Bir dizi eklenti ile birlikte gelir, klavye kısayolları sağlar, kodu yeniden düzenlemeyi, hata ayıklamayı destekler ve Git entegrasyonunu içerir.

Evet arkadaşlar, bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Linux kullanan arkadaşların önerebileceği uygulamalar varsa eğer, yorum kısmına bırakabilirsiniz. Umarım okumanız keyifli olmuştur. Sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Diğer linux temalı yazılarıma erişmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

by   Linux

Kaynak:  https://ugurmumcuyilmaz.com/denemeniz-gereken-en-iyi-linux-uygulamalari/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
ugurmumcuyilmaz

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı