16
2 hisseleri, 16 Puanlar

Gülseren Budayıcıoğlu Madalyonun İçi Kitabı Hakkında

Gülseren Budayıcıoğlu kitapları sürekli kitap sitelerinde karşıma çıkıyor ama bakmaya gerek duymuyordum. 2020’nin en çok satan kitap listelerinde 3-4 kitabı önüme çıkınca merakımı cezbetti. Şuan satışta olan  sadece kendinin yazdığı 5 kitabınıda aldım. Kral Teo diye bir kitabı daha var YAĞMUR ARTUKMAÇ ile beraber yazdığı.  Madalyonun İçi ilk kitabı diye önce onu okudum. Uzun zamandır bu kadar zevk almamıştım bir kitaptan. Dili akıcı, konular, olaylar, karakterler hep bizden birileri. Tabiri caizse bedavaya seans aldım.

Zaten kitapları dizilere çevrilmiş, mesela MADALYONUN İÇİ kitabında sürekli geçen SAFİYE, MASUMLAR APARTMANI dizisinin yıldızı. Kitaplarından uyarlanan diğer diziler DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR ve KIRMIZI ODA.

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİTAPLARININ YAYINLANMA SIRALAMASI

 

1-Madalyonun İçi: Bir Psikiyatristin Not Defterinden (2004)

2-Günahın Üç Rengi: Madalyonun Öteki Yüzü (2008)

3-Hayata Dön (2011)

4-Kral Kaybederse (2015)

5-Kral Teo Kitabı (2018)YAĞMUR ARTUKMAÇ ile beraber yazdığı bir kitap

6-Camdaki Kız (2019)

Gülseren BUDAYICIOĞLU Kimdir?

Gülseren Budayıcıoğlu Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1966’da Ankara Tıp Fakültesine başladı. 1968’de TRT’nin açtığı spikerlik sınavını kazandı. Bir yandan üniversite bir yandan da spikerlik aldı. Başlangıçta TRT radyosunda görev yaptı, sonrasında TRT televizyon kanalının açılmasıyla televizyon dünyasına geçiş yaptı. Program kayıtlarına yardım edip radyoda spikerlik yaparken zamanla televizyon programlarına sunucu olarak çıkmaya başladı.

Gülseren Budayıcıoğlu, 1972 yılında tıp fakültesini bitirdikten sonra bir yıl TRT’de çalıştıktan sonra 1973’te istifa etti. Aynı yıl doktorluk kariyeri için Hacettepe Üniversitesi Psikiyatri bölümüne asistan olarak göreve başladı. 1977’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında psikiyatri uzmanı oldu. 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak Hacettepe Üniversitesinde çalıştı. 1982’de öğretim görevliliğinden ayrılıp serbest hekim olarak meslek hayatında devam etti. 23 yıl Ankara’da serbest hekim olarak çalışan Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında yine Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği “Özel MADALYON Psikiyatri Merkezi”ni kurdu.

Madolyon adındaki bu merkez aynı zamanda onu yazarlık dünyasına taşıyan 2004’te çıkan ‘Madalyonun İçi’ hikâye kitabının da adı oldu. İlerleyen yıllarda İstanbul’a da iki tane psikiyatri kliniği açtı. Hikâye ile edebiyat dünyasına adım atan Gülseren Budayıcıoğlu, zamanla roman yazmaya başlamıştır.

Farklı tanı gruplarından hastalarıyla olan görüşmelerini, tedavi şeklini ve hastalarının geçirdikleri değişimleri kurmaca dünyanın imkânlarıyla okurla buluşturmuştur. Hastalarının isimlerini, yaşadıkları şehirleri ve meslekleri değiştirerek geçirdikleri değişimleri kitaplarında işlemiştir.

İki çocuk annesi olan Gülseren Budayıcıoğlu, eşi Aydın Budayıcıoğlu 2007 yılında kaybetti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

16
2 hisseleri, 16 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
10
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
6
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
9
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı