4
1 Paylaş, 4 Puanlar

Güçlü İnsan Kimdir?

İnsanlar benim değişmediğimden şikâyetçi. Ben genel olarak değişime karşıyım. Etrafımdaki birçok insan, parayı bulunca, mevkisi değişince, gücü bulunca, kadın- erkek bulunca, manita yapınca değişiyor. Bunlar çoğu kişiyi değiştiriyor. Bana göre insanlar değişmemeli ama iyi anlamda gelişmeli.

Özelikle gücü bulan insan değişince anlıyorsunuz ki o insanlar sizin etrafınızda menfaatleri için bulunmuşlar. Güç zehirlenmesi diye bir şey var. Bunun köylüce tercümesi ALIŞMADIK GÖTTE DON DURMAZ bana göre. Herkes güçlü olabilir. Pardon bunu herkes güçlü gibi görünebilir diye düzeltelim. Çünkü gerçek güç, gücü doğru yönetebilmektir. İnsanlar bulundukları konumun, cebindeki paranın köpeği olduktan sonra gün gelir o mevki ve para gidince sadece KÖPEK olarak kalırlar.

Peki, nedir güç? Güçlü insan kimdir? Güç birinin iyi anlamda yolunu değiştirmektir, hayatına dokunmaktır. Güçlü olmak, birinin yüzünde gülümsemesi olmaktır. Ona iyi ki böyle insanlar var hayatımda, hayatta dedirtebilmektir. Bunları birileri desin diye, görsün diye değil de tek bir gülüşü görmek için, duymasa da içinden söylenen bir ALLAH RAZI OLSUN içindir.

Peki, kimler güç zehirlenmesi yaşar? İşi varken, işi görülene kadar, menfaati varken, aman abim, canım abim, ustam, üstadım, kardeşim, arkadaşım, kankam, hocam, canım,cicim deyip peşinde koşturup SENİNLE İŞİ BİTİNCE SENİ TANIMAYAN, BU DÜNYADA MENFAİTİNE GÖRE YAŞAYAN YAVŞAKLAR var ya, onlar işte. Hayat kadınları kadar şerefi, namusu olmayanlar.

İnsanların birçok yeteneği var benim sadece bir tane yeteneğim var. Ben ekmeğimi bile o yetenekle kazanıyorum. Benim yeteneğim zekâm. Bunu bilip, yıllarca zekâmdan faydalanıp sonra beni kullanmaya çalışan geri zekâlılar çoğaldı.

‘’KURT KOCAYINCA KÖPEKLERİN MASKARASI OLUR’’ DİYE BİR ATASÖZÜ OLDUĞU DOĞRUDUR. Ama çoğu kişinin unuttuğu kurdun kocamadan önce yaşlandığıdır. Ve yaşlı kurt genç kurttan daha tehlikelidir, tecrübelidir. Kendini yormadan avının işini bitirir. Kurt kocamadı yaşlandı sadece. Bunu bile görecek zekanız yokken, ne haddinize beni kullanmaya çalışmak?

Güçlü insan olmaktan bahsettik hep. Sahi, siz kaç kişinin yüzündeki gülümseme oldunuz? Ya da şöyle sorayım, kendini gülüşünüz ya da menfaatiniz olan biri haricinde hiç birinin gülüşünü düşündünüz mü?   

Ukala olduğum doğrudur ama bu konuda daha da ukala olacağım. Ben, benimle aşık atmaya çalışan herkesten daha güçlüyüm. Çünkü güçlü olmak; herşeyi yapmak değildir. Güçlü olmak, imkanı olduğu halde zayıfı ezmemek, kendinden güçsüze el vermek, birinin yüzünü güldürmektir. Güçlü olmak birinin gülüşü olmaktır. 

yazının şarkı tavsiyesi: İBRAHİM TATLISES -KAYAHAN : YEMİN ETTİM 

şarkının şiirine dikkat !!!

YAZAMAYAN : AHMET KARADAYI

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
1 Paylaş, 4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
3
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı