4
12 hisseleri, 4 Puanlar

Gönül Yorgunluğu

Gönül yorgunluğu diye bir şey var hayatta. İnsanı en çok yoran mevzu bu bence. Beden yorulunca belli bir zaman sonra illa dinlenip geçiyor da gönül yorgunluğu dediğin öyle mi ya.

Gönül yorgunluğu nasıl olur diye sorma. Anlatamaya bile mecali kalmıyor ya insanın  öyle bir şey işte. Çoğunuzun okuyup bilmem mi ya deyip, anlatamadığı şey var ya, o işte. Anlatamadığı değil de anlatmadığı, anlatmaya gerek duymadığı desek daha doğru olur. Kime neyi anlatacağız ki demi? Gelenlerin gidenlerden farkı ne? Yine yorup gitmeyecekler mi nasıl olsa? Yer, zaman, yüz, isimler farklı olsa da sonuçlar aynı oluyor, bu adı bile yalan olan dünyada.

Herkesin geldiğinde, istediği şey aynı. İlgi, sevgi, sahiplenme, değer görme. Bunları bulunca da hep aynı terane, sıkıldım… Açıp bakmıyor ki kimse Türk Dil Kurumu’na, baksalar bilecekler; sevgi ne, sahiplenme ne? Herkes istiyor ki biz her haltı yiyelim, canımız sıkılınca da sen yanımda ol. Hadi ya! Hem ayranım dökülmesin, hem yoğurdum ekşimesin.( Aslında arama motoruna yazınca bunun değişik versiyonları var. Ama benim ilk aklıma gelen hepsinden daha başka daha sert… Hem bir şeyim bozulmasın, hem de içi boş kalmasın)

Biz ne kadar değer verirsek verelim, ne yaparsak yapalım asla değişmezler, değişmeyecekler. Hep hata yapıp asla kabul etmezler. Daha da fenası, sizi suçlarlar. Sizi değişmedi, kendileri değişti diye. Ya da değiştiğini sanmanızı isterler. Sürekli temiz sayfa deseler de defterde yaprak kalmaz harcalar. Siz yeni sayfa açtıkça daha çok harcarlar. Sayfaları değil ha sizi harcarlar. Canları sıkılır giderler, aradıklarını bulamazlarsa geri dönerler. Bu dönüşleri sizi sevdiklerinden değil, sizin gibi kimseyi bulamadıkları için. Malum enayi bulmak da zorlaştı.

Gönül en çok ne zaman yoruluyor biliyor musunuz? Size; senden başka kimsem yok, herşeyimsin diyen insanların, aslında hiçbir şeyi olmadığınızı anladığınızda.

Gönlü yorulanlar vazgeçer kardeşim. Sessiz, sedasız vazgeçer gider. Ben yapamadım der, ben sevemedim der, en önemlisi ben seni tanıyamamışım deyip, bütün suçları, günahları sırtına vurur da gider.

Yazının şarkı tavsiyesi : ZARA : SAĞIM YALAN SOLUM YALAN

YAZAMAYAN : AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
12 hisseleri, 4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı