0
3 hisseleri

YKS başvuru ekranı: ÖSYM YKS başvurusu nasıl yapılır?

İşte YKS 2020 ücretleri ve detay…

Öğrencilerin eğitim hayatlarına devam edecekleri üniversiteyi belirleyeceği YKS’de başvuruları ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr sayfası üzerinden alınmaya başlandı. Adaylar hayatlarını şekillendirecek sınav olan YKS’ye nasıl başvurulur, başvuru ücret ne kadar gibi soruların yanıtlarını arıyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre 2020 YKS başvuruları 6 Şubat ile 3 Mart tarihleri arasında yapılacak. YKS 2020’de başvuru ücreti olarak öğrenciler katılmak istedikleri her oturum için 70 lira ödeyecek. İşte 2020 YKS hakkında tüm detaylar…

ÖSYM, YKS başvuru kılavuzunu yayımladı. Başvurular ise bugün itibariyle başladı. Eğitim hayatlarına üniversitede sürdürmek isteyen öğrenciler gözlerini YKS başvurularına çevirdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20-21 Haziran tarihlerinde uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 6 Şubat-3 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak. ÖSYM’nin AİS ekranından gerçekleştirilebilecek olan YKS başvurusu için başvuru ücreti sınav başı 70 TL olarak belirlendi. AYT ve TYT sınavlarına girecek olan öğrenciler için YKS başvurusu AİS ekranından tamamlanabilecek. İlk kez başvuracak olan öğrenciler ise ÖSYM’nin başvuru merkezleri aracılığıyla müracatlarını tamamlayabilecek.

YKS BAŞVURU EKRANI

2020 YKS ADAY BAŞVURU FORMU

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında öğrenim gören adaylar; başvurularını kendi okullarından, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinden yapacaklar.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinin birinden yapacaklar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
3 hisseleri

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı