1
6 hisseleri, 1 Puan

En çok güldürmeye çalıştıklarımızdır, bizi en çok üzenler, kıranlar, dökenler. Avaz avaz bağırırız sessizce, kırdın bak beni hadi gel gönlümü al diye. Ama nerede. Onlara göre onların dışında kimsede kalp yok. Bir onlar mutsuz olur, bir onlar üzülür. Onlar hayatta bir kere kırılmıştır ama acısını binlerce kez çıkarır. Hem de kimden? Etrafında pervane olanlardan, gözlerinin içinde hayatı arayanlardan, gözünde yaş görünce deli olanlardan. Ahmaklar… Alışmışlar yalakalık yapanlara, kendilerinden faydalananlara, çıkarcılara.

Birde daha önce deli gibi sevip acı çeken bir güruh vardır. Yine aynısı olacak diye korkan, kaçan, dünün hesabını bugünden soran. Onlar sapla samanı ayıramayacak kadar geri zekâlı. Diyeceksin ki insan sevdiğine hakaret eder mi? Hani küçük çocuklar arabanın önüne atlarda, anneleri bir güzel döver çocuğun korktuğu yetmezmiş gibi. Bu çocuğu olana kadar saçma gelir dışarıdan bakanlara. Kaybetme korkusudur bu işte, bir daha yemesin aynı haltı, elinden kayıp gitmesin diye. Benim ki de aynı hesap işte.

Bugün yalan söylediğiniz insanlara bir gün doğruyu söyleyecekseniz, bugünde yalan söylemeyin. Sizi olduğunuz gibi sevmeyecek insanları zaten hayatınızda tutmaya çalışmayın. Farkında mısınız? Bilmem ama onlara söylediğiniz her yalanla kendinizi olduğundan başka gösterme çabasındasınız. Dalından kopan bir yaprağı, nafile yapıştırma çabası. Bugün gideceğinizden korktuğunuz bir gün gider zaten. Peki, sadece siz yalan söylediğiniz için kaybettiyseniz? Düşünün artık zekâ seviyeniz. Bir gün gerçekten severseniz o insanı o zaman ne yapacaksınız? O mu suçlu size inanmadığı zaman. Ne yani geçmişte hak ettiği değeri vermediğiniz için yalan söylemeye hakkınız mı var sanıyorsunuz?

UNUTMAYIN ZEKİ İNSANLAR YALANA İHTİYAÇ DUYMAZ, TEMELİ OLMAYAN BİNAYA YATIRIM YAPMAZ.

İlginçtir; yakaladığım, ya da fark ettiğim bir çok yalandan sonra bana hastasın denildi. Hatta bazıları tanısını bile koydu. Şizofreni…

BANA ŞİZOFREN TANISI KOYAN HERKESİN, SONUNDA YALANCI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI. KEŞKE BEN ŞİZOFREN OLSAYDIM DA SİZ YALANCI OLUP, KALBİMİ KIRMASAYDINIZ.

                                                                                                                                       Ahmet KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
6 hisseleri, 1 Puan

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı