2
3 hisseleri, 2 Puanlar

Çizgi filmlerde izlediğimiz sahneler kimi zaman çok dikkatimizi çekmese de, verdikleri mesajlara yıllar sonra bakınca gerçekten şaşırabiliyoruz. Çizgi filmlerde geçen bazı bölümler geleceği tahmin mi etti yoksa tesadüf üzerine mi gerçekleşti bu konuda kesin bir şey söylemek zor. Karşınızda geleceği tahmin etmiş çizgi filmler.

1-IPHONE

Simpson çizgi dizinin 1994 yılında yayınlanan bir bölümü. Bu bölümde Apple logosuna benzer logoya sahip bir cihaz gözüküyor.

simpsonlar iphone ile ilgili görsel sonucu

 

2FARMVILLE

Bir dönem siz de Facebook’ta lise arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan gelen FarmVille oyun isteklerinden sıkılmıştınız öyle değil mi? Ama kabul etmek gerekir ki bu oyun bir dönem internet dünyasının en popüler oyunlarından birisiydi. 2009 yılında tasarlanan bu çiftçilik simulasyonu oyununu aslında biz ilk 1998 yılında Simpsonsların bir bölümünde gördük. 1998 yılında yayınlanan bir bölümde bahçe işi yapan bir simulatorde oynayan Carney Bart’ın yer aldığı bu sahne 2009 yılında interneti kasıp kavuran ve türevleri hala oynanılan FarmVille oyunundan başka bir oyun değil.

3-FIFA

2015 yılında FIFA’nın yolsuzluk skandalıyla ilgili ortaya çıkan haberler tüm dünyaya büyük bir şok yaşatmış ve 8 FIFA çalışanı kara para akladıkları, yolsuzluk yaptıkları suçlamalarıyla tutuklanmışlardır. Bu olay tüm dünyayı şaşırtırken sadece Simpsons izleyicilerini şaşırtmayı başaramamıştır. Çünkü Simpsonlar daha önceden FIFA ismini vermeden dünya futbolunun yöneticilerinin yolsuzluk yaptığıyla ilgili bir bölüm hazırlamışlardır. Bununla da yetinmeyen Simpsonlar, Almanya’nın 2014 Dünya Kupası’nda Brezilya’yı büyük farkla yenmesini de göstermişlerdir. Bu bölümleri izleyenler elbette birkaç ay sonra ortaya çıkan yolsuzluk skandallarına ve Breziya’nın büyük farkla yenilmesine hiç şaşırmamışlardır.

simpsonlar fifa ile ilgili görsel sonucu
4-Donald Trump
The Simpson dizisinin 2000 yılında yayınlanan bir bölümü. Yaşlı bir adam yürüyen merdiven inerken etrafındakileri selamlıyor.
simpsonlar trump ile ilgili görsel sonucu
5-Fortnite 
Simpsonlar’ın son ve en şaşırtıcı tahmini ise Fortnite ile ilgili. 1995 yılında Millhouse Van Houten, Bart Simpson ile konuşurken ağzından Fortnite kelimesi çıkıyor. Bunun üzerine ise Bart şaşırıyor.
simpsonlar fortnite ile ilgili görsel sonucu

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

2
3 hisseleri, 2 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
2
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Efe Karadayı

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı