2
2 Puanlar

VDS (Virtual Dedicated Server), Paylaşımlı Ayrılmış Sunucu olarak adlandırdığımız bir sanal sunucu şeklidir. VDS’in oluşturulmasının temel mantığı diğer sanal sunucu hizmetleriyle neredeyse aynıdır. Ana bir fiziksel makine üzerinden sanallaştırma ortamı yardımıyla önce ayrı bir sunucu tarafı oluşturulur. Sonra bu oluşturulan sunucu tarafına özel RAM ve CPU oranı ataması yapılır. Sonuç olarak ortaya VDS yani Virtual Dedicated Server çıkar.

VDS sıklıkla VPS ile karıştırılan bir sanal sunucu hizmettir. Bu nedenle tanımın hemen arkasından VPS ile VDS’i ayırt eden farklılıkları sunmamız VDS’i tamamen anlamanız için önemli bir nokta olacaktır;

  • VDS Kullanıcısı sunucu üzerinde tam hakimiyete sahiptir. İstediği işletim sistemini kurabilir ve istediği değişiklikleri gerçekleştirebilir.  VPS Kullanıcısı istediği işletim sistemini kurabilme gibi yüksek erişim şansına sahip değildir.
  • VDS sunucular, ana makine içerisinde yer alan diğer sanal sunuculardan ayrılır. Bu nedenle VDS sunucularda sahip olunan kaynaklar sadece o hizmet için tüketilebilirdir ve paylaşılamaz. VPS ise sunucu üzerinde yer alan diğer onlarca ve hatta belki binlerce VPS ile aynı kaynağı kullanır. VDS’de siz bu kaynakları kullanmasanız dahi kaynaklar sürekli sizin tüketiminiz için ayrılmıştır.
  • VDS daha yüksek performans ve daha hızlı erişim sağlar buna oranla fiyatı daha pahalıdır. VPS, VDS’e oranla daha az performans sunar fakat fiyatı VDS’den ucuzdur.

Bu hizmetleri hakkında hem bilgi almak hem de satın almak için https://www.guzel.net.tr/private-cloud.php adresini ziyaret edip Güzel Hosting ile iletişime geçebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

2
2 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
kurtgozanil

Platin

1 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. VDS hosting alırken çok araştırmıştım bende. güzel hosting tr firmaları aralarında en mantıklısı oldu. hem teknik destek hemde sunucuların kuvveti vs çoğu firmadan önde.

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı