SON DAKİKA

Tarihte Bir İlk Bakan Filmde Rol Aldı

cool
Tarihte Bir İlk Bakan Filmde Rol Aldı

Türkiye tarihinde ilk kez bir bakan bir filmde rol aldı.

Bodrum’da cansız bedeni sahile vuran Aylan Bebek filminin fragmanı yayınlandı. Filmde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu da rol aldı.

Çekimleri devam eden Aylan bebek filminin merakla beklenen fragmanı yayınlandı. Fragmanı büyük beğeni toplayan film bir çok açıdan ilklere sahne oldu.

Süleyman Soylu rol aldı
İlk kez bir Bakan uluslararası bir filmde rol alırken, yine ilk kez Oscar adayı olarak planlanan ve çekimleri devam eden, yönetmenliğini Ömer Sarıkaya’nın yaptığı ‘Aylan Bebek’ filminde İçişleri Bakanı Süleyman Soyluve CHP genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun yanında bir çok sürpriz oyuncu da yer aldı.

Tanınmış oyuncular oynadı
Tanınmış oyuncu Wilma Elles, cesur yürek filminin oyuncusu Mike Mitcell’in yanında, Hürriyet yazarı Hande Fırat, gazeteci Talat Atilla, Kadir Süleyman, Ali Sabri Belaid , Aydan Çakır, Dursun Hazerov ,Gonca Yeşil, Mustafa Ayhan, Eymen Kaya gibi oyuncular yer alıyor.

Filmin geliri mültecilere aktarılacak
Gelirinin bir bölümünün mültecilere aktarılacağı filmde, Suriye’de iç savaştan kaçan ailenin Yunanistan’a geçmeye çalışırken bindiği botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan’ın yaşadıklarından yola çıkarak mültecilerin sorunlarına evrensel bir bakış açısı getirmeye çalışılıyor.

Dikkat çeken sahne
Aylan Bebek filminin ilgi çeken karelerinden birisi de, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, başsavcı rolündeki Talat Atilla ile mülteci sorununa çare aradıkları sahne. İçişleri Bakanı Soylu, filmde “Dünya bizi yalnız bıraksa da, biz insanlığı yalnız bırakmayacağız” dediği sahne ile dünyaya mesaj veriyor.

“Tüm Dünya’nın yüreği mülteci mi oldu?”
CHP genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu ise, filmde Milletvekili rolünde Aylan Bebek’e sahip çıkmayan Avrupa’ya “Tüm Dünya’nın yüreği mülteci mi oldu?” sorusu ile itiraz ediyor.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Haziran 2019, 10:20

Lgs Sınav Sonuçları Açıklandı

Milyonlarca öğrenci ve ailenin merakla beklediği LGS sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının verdiği 24 HAZİRAN olan bugün açıklandı. LGS 1 Haziran 2019 Cumartesi günü yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılımıyla yapılmıştı. Öğrencilere sözel alandaki 50 soru için 75 dakika, sayısal alandaki 40 soru için ise 80 dakika süre verilmişti. Öğrencilere sınav...

Devamını Görüntüle