7
1 Paylaş, 7 Puanlar

Sevmek Nedir? İnsan Sevildiğini Nasıl Anlar?

Kimler Seviyor

Sorsanız herkes seviyor değil mi? Dışarısı seven insan dolu. Ne gariptir ki bir o kadar da sevilmeyen. Bu işte bir gariplik yok mu? Ya sevenlerin sevgisi karşılıklı değil, benim ona, onun başkasına, ya da seviyorum diyenler aslında sevmiyor.

Bana göre ikincisi, seviyorum diyenler sevmiyor. Çoğunluk sevmeyi, birkaç süslü cümle, birazda kalpli, öpücüklü emojiden ibaret sanıyor.

SEVMEK NEDİR?

Sevmek nedir mesela? Sevmek; tamamlamaktır birbirini. Eksiğini kendi göremez insan ya işte o eksiği görecek olanda, eksiği tamamlayacak olanda seven kişidir. O kişi yanlış diyorsa illa bir şeyini görmüştür. Sen bunu bile bile yanlışları gördüğün halde sözler verip tutmuyorsan sevgiden bahsedemezsin. En azından sözlerini tutmadığın, adam yerine koymadığın kişiyi sevdiğini iddia edemezsin. Hayatında vazgeçilmezin kimse, sevdiğin de odur. Sevmek, sevdiğini hayatının merkezine koymaktır. O ve diğerleri olur hayatında. Gösterilmeyen sevgiyi alınnnnnnnnnnnn bir tarafta turşu kurun.

İnsanlar konuşamamaktan şikâyetçidir ya hep, konuşmaktan maksat nedir mesela? Ya da şöyle söyleyeyim, dinlemedikten, uygulamadıktan sonra konuşsan ne olur? Karşındakini adam yerine koymadıktan sonra lafta sevsen ne olur?

Birde severken ölüyorum diyenler, yokluğunda zevkten ölürler. Sonra götü sıkışan vicdanını rahatlatmak için seni suçlar. Yok saygı duymadın da yok şöyleydi, yok böyleydi.

Hayatımda değer verdiğim her şey için sonuna kadar savaştım. Ona değdi ya da değmedi değil mesele, ben kendime olan saygımdan, verdiğim değerin gerçekliği için savaştım hep.

Ben sevdiğim için dünyayı yakarım, ama en son noktaya geldiğimizde baktım değer görmüyorum dünyayı yaktığım ateşte onu da yakarım.

Ne demiştik SEVMEK TAMAMLAMAKTIR birbirini ya da SEVMEK TAM-ANLAMAKTIR seni seveni.

Unutmadan yazının sonunda aklıma geldi. Ne geldi diye sorarsanız, bir zamanlar destanlar yazdığım. Herkes o olmaya meraklıydı o yok oldu. Hala o olmak isteyen varsa EYVALLAH.

 

YAZININ ŞARKI TAVSİYESİ : HOZAN BEŞİR: ZALİMİN ZULMÜ VARSA

 

YAZAMAYAN : AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

7
1 Paylaş, 7 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Sevdim Sevdim
3
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı