12
2 hisseleri, 12 Puanlar

Ne Demişti Bir Meczup?

SEN BİR AYSIN

Her geçen gün nefretim artıyor sana. İnsanın özlemi arttıkça nefreti artar mı? Benim ki artıyor işte. Haksız yere, boşu boşuna özletmez bir insan kendini bu kadar. Seni özlemek zorunda kaldığım her gün biraz daha kızıyorum. Kızdıkça da artıyor nefretim. İnsan olan reva görmez böyle bir şeyi insana. Yana, yaka, bitirmekte böyle bir şey sanırım. Yanıyorsun, yakıyorsun ve yok oluyor içimde. Yavaş, yavaş ama bir daha hortlamayasıya

Diyorlar ki hep aynı şeyleri yazıyorsun. Matematikte 2 ile 2 hep aynı şekil 4 olması tuhaf gelmiyor da aşkın acısı, insanın kırgınlıkları niye aynı şekil anlatılınca tuhaf geliyor size. İnsanın duygularının kıytırık formüller kadar önemi yok mu dünyanızda?

Ben bir şeyler yazınca herkes aşkla ilgili sanıyor, insanı sadece aşk kırarmış gibi sanki. İnsanı emek verdiği her şey kırar. İnsan sadece aşık gibi sevmez, aşk sevme çeşitlerinin bir tanesidir sadece. İnsan abi gibi sever, arkadaş gibi sever dost gibi sever. Yüreğinizin çapına bağlı neyi ne kadar sevdiğiniz. Çapı sizin kadar olmayanlar anlayamaz mesela. Abi gibi sevmek nasıl? Altında başka şeyler ararlar, eleştirirler mutlaka. ÇAPSIZLARIN DÜNYASIDA, YÜREKLERİDE, KENDİ ÇAPLARI KADAR BU KOCAMAN DÜNYADA.

Ama ben çapsızları BİPLEMEM, benim ister bipledilerin deyin ister si*lediklerin, isterseniz de sildiklerin, çapları var sanıp beni tanımalarına imkân verdiklerim.

Ben, beni kimse silemez demiyorum. Beni telefondan, instagramdan, facebooktan silebilirsiniz tabi. Ama beni silip de arkaya bakıyorsanız …… buraya çok şey yazabilirim ama yazmayacağım, herkes kendi çapı kadar doldursun işte.

Ama kendimle alakalı bir şey yazayım; benim abiliğimi, arkadaşlığımı, dostluğumu, aşkımı tadan biri benden sonra hep eksik kalır. Çok mu iddialı oldum? Peki, iddia değil de olanı yazdıysam, yaşayanlar bilir nasıl olsa. Yaşayan ve yaşayacak olanlar.

Ne diyordu şair; hak etmeyenleri sevdim deme. Sevgi bir nimettir, ben nimeti verdim, onlar nasipsizmiş de.

Bu arada bazen soruluyor kim bu şair ya da kim bu meczup diye size kim olduğunu kısaca anlatayım. Ben  şair ya da meczup ne diyor dediğimde ben bile bilmiyorum kimin ne diyeceğini. Aklıma gelen ilk cümleyi yazıyorum. Umarım kim olduğunu anlamışsınızdır.

Şimdi ben dedim deyince kimse pek önemsemiyor, ortalık asortik, sosyetik kaynıyor. Ama gün geliyor sen haklıymışsın diyende baya çok oluyor.

Yazının şarkı tavsiyesi: OKTAY KAYNARCA- YAVUZ BİNGÖL : SEN BİR AYSIN

Meczup Ne Demek
 Meczup
, özellikle tasavvufta ve tasavvuf edebiyatında sık sık kullanılan bir sözcüktür. Halk arasında da kimi zaman kullanılan meczup kelimesinin anlamı bazı kişiler tarafından bilinmemektedir. Bu kapsamda tasavvufi olarak kısaca Allah tarafından mertebesi artırılmış ve ermiş kimse anlamları taşımaktadır. 

Peki, ben niye meczup diye başlık attım Allah katında mertebem var diye mi haşa, sadece Google vs gibi arama motorlarında arandığında sayfamıza erişim sağlansın diye. BU DA KAPAK OLSUN SANA.

              AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

12
2 hisseleri, 12 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
10
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
12
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı