5
5 Puanlar

Görünmez Adam Filmi

Görünmez adam denilince aklınıza fantastik filmler geliyor hiç şüphesiz. Birçoğumuz film kahramanlarından  artistten daha da havalıyız aslında, gerçek birer kahramanız. Kahraman dediysem hemen öyle büyütmeyin, kendimizden başka kimse bilmez bizim gibileri.  Aslında gerçek hayatta o kadar da çok ki görünmez adam, görünmez kadın.

Şöyle bir düşünün kimlerin hayatında neler neler yaptık da görülmedi. Belki de şuan kim bilir kimler neler yapıyor, asla hayatlarında olamayacakları birileri için. Mesela sen destanlar yazarsın; aşkını, özlemini, kırgınlıklarını anlatırsın şöyle gözünün kenarıyla bakar da itin biri gelir AMK yazar saatlerce anlam çıkartmaya çalışır. Onu ısıtmak için sobaya atacağın odunu bile aylar öncesinden hazırlarsın da o yine gider anlamsızlıklarda anlam arar. Sana yakacağı odunun bile en güzelini seçeni görmezde gider bir şerefsizi anlamlı kılar.Sen, onun kendini düşündüğünden daha fazla onu düşünürsün de o saniye seni düşünmez. Bırak seni kendini bile düşünmez. Sen gözüne gözüne doğruları sokmaya çalıştıkça o götüne götüne kazığı sokmaya çalışır.

 

 

Bakmayın siz bizim görünmez olduğumuza, görünmez olanlar daha büyüktür feza da. Bak Yaradan’dan daha büyüğümü var, şu kâinatta?

Hava gözükmez mesela ama dünyayı kaplar. İnsanı yaşatan, en olmazsa olmaz ihtiyaçtır. Aç, susuz bile birkaç gün dayanırda insan, havasız saatlik dayanamaz.Kısaca biz görülmüyoruz diye değersiz olacak değiliz. Onlar hak ettiğimiz değeri vermiyor sadece. Onlar burnunun dibini göremeyecek kadar kör, gerçeği kabul edemeyecek kadar aptallar sadece.

Başkalarından yedikleri kazıkları bizden çıkartmaya çalışıyorlar. Ya birilerini unutamamışlar, onlara gitmeyi bekliyorlar ya da bizim canımızı yaktılar bizde yakalım çabasındalar. Kısacası filler tepiniyor, çimenler eziliyor. Bir başka bakış açısıyla filler tepişiyor görünmez adamlar eziliyor.

Sarsın diye yaramızı açtıklarımız, yaramıza yara açtı. ‘Yara’ deyip geçme! Dörtte üçü ‘yar’ dır yaranın. Ve bilir misiniz? Görünmediği halde insanın en büyük yarası hep kalbindedir. Bak yaranın bile görünmeyeni en büyük olanı.

Yani güzel kardeşim sen görünmez adamım, görünmez kadınım diye üzülme. Bizi yaratıp kimseye görünmeyen görüyor her şeyi. Kimsenin ahı kalmıyor kimsede.  Görünmez adamlar bile görüyor ahlar nasıl yerini buluyor.

Yazının şarkı tavsiyesi:  EBRU GÜNDEŞ : YALAN

 

 

YAZAMAYAN: AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

5
5 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
3
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı